Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kremy na blizny po oparzeniowe dla trzylatka


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !! Jestem mamą trzylatka który tydzień temu poparzył się, dziś wyszliśmy do domku :) Bardzo proszę o skuteczne nazwy polecenia maści bądź kremów bądź żelów na blizny po oparzeniowe dla trzylatka . PROSZĘ !!! Na razie mamy smarować miejsca wygojone oliwką ale pielęgniarka z oddziału chirurgii dziecięcej poleciła nam parafinę . Proszę o wskazówki i dobre rady w sprawie dalszego postępowania z dzieciątkiem !!! Zrozpaczona mama :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej używać żelów na bazie silikonu (np. Veraderm, Dermatix) - dwa razy dziennie smarować i lekko masować zmiany przez około 5 minut po wsmarowaniu preparatu. Rana po oparzeniu musi być dobrze zabliźniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Zapytam jeszcze czym teraz smarować jak mały ma zdjęte opatrunki i miejsce po oparzeniu jest jeszcze czerwone blednące , te strupki pospadały ale na rączce ma jeszcze kilka śladów starego naskórka wiem że muszę je natłuszczać ale jaką maścią na razie natłuszczać?? PROSZĘ O RADĘ !!!! Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze mam jeszcze pytanie dotyczące mycia syna , ja myję go tylko w miejscach gdzie nie był poparzony , bo nie wiem czy można umyć malucha tam gdzie jest już zagojone ale różowo-czerwone , śmiesznie ta nasza higiena wygląda ale ja miejsca po oparzeniu tylko natłuszczam , proszę o odp. za co z góry bardzo bardzo dziękuję !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : co Pan sądzi o maści Scaldex i żelu Contractubex ?? Bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii , napiszę szczerze ze stosowałabym wszystko aby tylko pomóc synkowi . Na dzień dzisiejszy miejscami są przebarwienia w niektórych miejscach a łokieć nadal jest czerwony taki malinowy . Z góry dziękuję !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania kilka tubek kremu na blizny MADECASSOL Przy świeżych bliznach należy rozpocząć kurację MADECASSOL możliwie wcześnie, kilka dni po powstaniu urazu bądź po operacji &#8211* zaraz po zrośnięciu się rany, nanosząc ostrożnie żel na delikatną nowopowstałą tkankę. Natomiast w przypadku blizn stwardniałych i zadawnionych należy MADECASSOL wcierć 2-4 razy dziennie. W przypadku blizn stwardniałych wyraźna poprawa widoczna jest dopiero po dłuższym i regularnym leczeniu, bowiem tak zmieniona tkanka nie rozluźnia się w ciągu kilku dni. Pomyślny wynik leczenia zależy tu w znacznej mierze od samego pacjenta* niemniej konsekwentne stosowanie MADECASSOL opłaca się! teL 503741183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką pani kwotą dysponuje i jak rozległe jest to poparzenie dermatix i veraderm to bardzo drogie maści może najpierw popróbować z cepanem .jest to polska maść smarować nie zaszkodzi .pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×