Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zator powietrzny w przełyku?


Gość Jarek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i może zacznę od początku. Oj jakiegoś czasu mam coś podobnego zatoru powietrznego w przełyku... który nie pozwala by mi się odbiło. Jak stało sie to po raz pierwszy wpadłem w panikę... Bo uczucie wzdętego brzucha powodowało ze czołem się tak jakby ciężej mi się oddychało. Na sygnale pojechałem do pomocy doraźnej gdzie pani lekarz stwierdziła ze panikuje i nadaje się na leczenie nerwicowe.... dziwne by nie... skoro uczucie te było naprawdę nie przyjemne. Polegało na tym ze musiałem szybko oddychać, przyspieszyło mi tętno jak i puls zaczęły mi mrowiec ręce i nogi a potem straciłem w nich hmmm... władze? Chodzi o to ze moglem ruszać palcami ale było to naprawdę dziwne uczucie bo powyginało mi je. Od jakiegoś czasu(ponad 1,5 miesiąca) mam problemy z jedzeniem. czuje lekki ból w nadbrzuszu(zaraz pod mostkiem) kiedy coś zjem czuje pieczenie w gardle(zgagę) gule w gardle(ciało obce jak to inni nazywają) i ucisk w klatce piersiowej(poniżej barków) a co najgorsze schudłem już z 12kg i boje się że wpadłem w anemie bo ciągle jestem zmęczony i ospały. Co ciekawe ucisk w klatce piersiowej wydaje mi się ze reaguje na zmianę temperatury. Kiedy jestem na słońcu jest ok ale jak wchodzę do chłodniejszego pomieszczenia nasila się. Ale możliwe ze mi się wydaje. Mailem robione badania USG jamy brzusznej i wszystko ładnie, EKG serca jak i Holtera i tez nic, Badania na tarczyce tez nic. Morfologia i inne badania krwi w normie, cukier ok... ale z tego co wiem cukier, magnez, potas mogą skakać podczas ataku Często mi się odbija... problemy z zapachem z ust, zgaga jak i brak apetytu(może nie tyle co brak apetytu ale boje się jest bo myślę ze zaraz znów mnie zatka) Lekarz stwierdza ze to albo refluks albo przepuklina rozworu przełyku... a jak gastroskopia nic nie pokaże(na razie na nią czekam, kolejki spore do gastrologa) zostaje nerwica. Ja stawiam na te dwie pierwsze choroby... bo nie należne do osób znerwicowanych... ale ostatnio to się zmienia. Mam takie pytanie Jakimi lekami się leczy te choroby.. i jaka jest ich skuteczność? Rodzinny przepisał mi puki co Helicid10 i 20. Czy to jest dobry lek? Wiem ze muszę przestrzegać dietę... ale ostatnio jak zjadłem piersi z kurczaka i warzywa parowaru i miałem tez uczucie zatoru powietrza w przełyku. Właściwie to jaka dieta? Bo jedni pisza ze marchewka wskazana... a inne diety ich odradzają*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, brałam przez pare dni ranigast max, na trochę przeszło, ale teraz znów mnie dopadło. Nie wiem o co chodzi, ale myślę że ma to związek z nerwicą żołądka - ból nasila się przy zdenerwowaniu .... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same objawy, zgaga czyli ból za mostkiem podobne do bólów serca, objawy nerwicowe, ataki paniki, wszystkie badania takze w normie, ja miałem uczucie ścisku poniżej jabłka adama, po rozmasowaniu na krótko przechodził by złapać ponownie. Najgorsze są wieczory(ataki paniki) i poranki gdy wstaje mama obłożony język, chrypę że nie mogę rozmawiać i pieczenie w mostku. Według mojego gastrologa są to czysto objawy nerwicowe. Powiedział mi że na to nie ma lekarstwa, dał tylko dietę wątrobową i odesłał do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pić siemię lniane między posiłkami po parę łyków i herbatkę gastrosan lub rumianek ,rano przed posiłkiem Controlok 20 ( można dostać bez recepty ) ,nie pij piwa ,wina , rzuć palenie,ogranicz smażone ,najlepiej gotowane ,regularne posiłki,nie robić głodówek ,pij wodę niegazowaną ,staraj się trochę ruszać ,nie hamuj gazów na siłę ( oczywiście bez przesady ) .Nie panikuj ja żyję z ty ponad 30 lat ale warto odwiedzić Gastrologa ( gastroskopia nic strasznego zagryź ustnik i oddychaj nosem ,powodzenia . Jeszcze jedno spodziewaj się nasilenia wiosną i jesienią oraz przy wilgotnej pogodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ma podobny problem i Wiem odczego to mam*/ to wszystko nerwica borykam sie z tym juz 3 lata jest zdecydowanoe lepij niz bylo biore leki fluexetine 20 mg dziennie juz od killu lat i zdecydowanie pomoglo nie tyle ze Z zoladkiem ale z nerwica i chociaz jestem niespotykanie spokojny czlowiek nigdy bym nie pomyslala ze mige cierpiec na takie schorzenie. Oczywiscie zdazaja sie sytuacje w ktorych niemamy kontroli nad naszymi emocjami i tu nas to ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×