Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerka w jelicie krętym i prostnicy


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie kolonoskopowe wykazało drobne nadżerki pokryte włóknikiem. Wyniki badań: Śluzówka jelita cienkiego z niespecyficznym naciekiem zapalnym i grudkami chłonnymi - biopsja jelita krętego. Śluzówka jelita grubego z grudkami chłonnymi, ogniskowo nacieczone zapalnie z torbielowato poszerzonymi gruczołami - biopsja prostnicy. Zalecono mi asamax, pentase, metypred 4mg,16 mg panzol, niestety po stosowaniu wymienionych lekarstw bóle nie ustąpiły, wciąż mam problem z wypróżnieniem - smoliste stolce, wzdęcia, problem z oddawaniem gazów. Czy te nadżerki są groźne, lekarz gastrolog podejrzewa Crohna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale choroba, którą podejrzewa gastroenterolog to bardzo groźna choroba (choroba Leśniowskiego-Crohna). Jest to choroba przewlekła, różnie reagująca na leki, w zaawansowanym stadium wymaga leczenia operacyjnego (powikłań choroby). Proszę poczytać sobie na temat tej choroby na stronie echirurgii: http://www.echirurgia.pl/jelita/choroba_lesniowskiego_crohna.htm Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniu histopatologicznym /okrężnica/ -przewlekły naciek zapalny niewielkiego stopnia. Lekarz stwierdził Crohna. Bardzo dużo czytałam na ten temat. Nie bardzo pasowało do objawów. Badania krwi były dobre . Nie było podwyższone CRP. Nie było utraty wagi , apetyt dopisywał i ponownie udałam sie na badanie USG do tego samego lekarza, który pierwszy po USG wskazał Crohna. Za drugim razem nie potwierdził tej diagnozy. Ponownie poszłam jeszcze do dwóch gastrologów /omijając gastrologa, który stwierdził Crohna/. Oni skrytykowali moje badanie kolonoskopowe i również nie potwierdzili Crohna. Wskazali raczej na zespół jelita drażliwego. A wszystko zaczęło się po zjedzeniu kebaba. Tak na dobrą sprawę to dalej nie wiem co mi jest. W przyszłym tygodniu zrobię w Poznaniu badania kyberstatus i pasożyty - to już tak na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×