Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki w pachwinach


Gość slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze kilka dnie temu tak z dnia na dzień pojawiły się u mnie guzki o śr. ok. 0,5-1cm w okolicach pachwin, które umiejscowiły się równolegle po obu stronach pachwin mniej więcej na wysokości między pępkiem a narządem płciowym. Guzki są wyczuwalne pod skórą, bezbolesne, ale gdy lekko nacisnę na guzek to pojawia się delikatny ból. Myślałem, że to jakaś jednodniowa przygoda, ale 2-3 dni później poczułem lekki ból u podstawy członka po obu jego stronach i jakby pod skórą od członka wychodziły w lewą i prawą stronę właśnie w kierunku tych guzków jakieś, nie wiem jak to opisać-delikatne ścięgna, żyłki lub coś podobnego, które bolą jak się je dotknie. Guzki już tak nie bolą, ale ale boli to *drugie*. Zauważyłem też, że jak pociągnę delikatnie skórę od podbrzusza, przy samym początku członka, albo chwycę mosznę i odciągnę lekko w dół, to też czuję ból u podstawy członka przy samym podbrzuszu i nigdzie indziej. Poza tym żadnych innych dolegliwości i objawów nie mam. Jądra mnie nie bolą, żadnego innego promieniowania nie odczuwam, z oddawaniem moczu też nie ma kłopotu i poza tym dokuczliwym bólem wszystko gra. Nigdy nie miałem żadnych problemów ze zdrowiem, więc nie wiem skąd mogło się to wziąć. Być może nabawiłem się jakiegoś zapalenia. Nie wiem czy stres może mieć na to jakiś wpływ, bo często w pracy się z nim spotykam. Niech pan coś doradzi, co robić i do kogo się z tym udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N pewno trzeba udać się bezpośrednio do lekarza. Trudno mi oceniać bez badania co się może dziać. Wstępnie należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Zapewne będą konieczne badania (krew, mocz, może USG). Po badaniu lekarskim będzie podjęta decyzja co do dalszego postępowania. Być może to jakiś rzeczywiście stan zapalny narządów płciowych lub układu moczowego z odczynowym powiększeniem węzłów chłonnych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ból czasami kujący, czasami uciążliwy.. W okolicy pomiędzy prawym biodrem a narządem płciowym. Jak naciskam w to miejsce, to czasem mnie zakuje a czasem nie. Byłem na badaniach takich jak pobieranie krwi i moczu, ale mam wszystko dobrze. Nie chcę mi się wymiotować, nie mam gorączki. Mam ten ból już ponad miesiąc */ Chirurg mówi że to na pewno nie jest WYROSTEK...możliwe że robi mi się mała przepuklina, albo coś z lędzwiow. Proszę o pomoc.. bo nie wiem co robić , to strasznie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Od ponad roku mam takie guzy w okolicach pachwin. Miałam robione badania krwi, moczu nawet pod kątem białaczki, miałam siniaki, ale badania wyszły ok. Nagle zjawił się guz pod żuchwa, dostałam antybiotyki, przeszło, nawet te w pachwinach. Ale znów mam nawrót, aż nogą ruszyć nie mogę ruszać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×