Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamień kielichu dolnym nerki


Gość iva

Rekomendowane odpowiedzi

Po badaniu urograficznym z kontrastem jonowym okazało sie ,że mam złóg o średnicy ok.10mm w dolnym kielichu nerki lewej oraz złóg o średnicy ok.6mm w środkowym kielichu nerki prawej.Po badaniu kontrastu obie nerki wydzielają mocz kontrastowy jednorazowo.Zarys UKM obu nerek i moczowodów prawidłowy.Pęcherz moczowy o gładkich zarysach.Usłyszałam od lekarza,ze nie da sie z tym nic zrobić, ponieważ położenie kamienia w dolnym kielichu nerki lewej jest bardzo niekorzystne, aby go rozbić,natomiast kamień w nerce prawej jest zbyt mały ,by go rozkruszyć. Jestem zrozpaczona,ponieważ cały czas mam tępy bół w obu nerkach.Okazało sie również ,że mam bardzo cienkie przewody moczowe ( taki urok anatomiczny nerek),co może utrudnić wydalenie kamienia i grozić zatkaniu przewodów,a nastepstwem może być ciężki uraz nerki. co mam zrobić, pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kamień w dolnym kielichu prawej nerki o średnicy 8mm, nefrolog przepisał mi coś do picia na rozpuszczenie tego kamienia lecz ta kuracja potrwa kilka miesięcy, czy nie lepiej byłoby zrobić zabieg przeskórny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ELZBIETA

jeśli chodzi o kamienie nerkowe - to polecam skutecznego pana doktora przemysława adamczyka z torunia. usunął kamień z przewodu . w ciągu dwóch dni - było po problemie . wróciłam ze szpitala samodzielnie prowadząc auto. pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kamień w prawej nerce o wielkości 5,5 cm i średnicy 6 mm cały czas mnie boli, a lekarze bagatelizują ten problem bo nadal karmie piersią. ostatnio mam dużo bakterii w moczu i źle się czuję, lekarze zalecają żurawinę i mam pić dużo wody. Martwię się bo przez rok miałam 6 razy nefrostomię z powodu ropni nerki i w ciąży wodonercze, przez które spędziłam ostatni miesiąc w ciąży w szpitalu, a teraz kamień w tej nerce. Proszę mi powiedzieć czy jego wymiary są już niepokojące czy jeszcze mogę zaczekać, żeby nadal karmić małego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×