Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czarny, smolisty stolec z krwią, wrzód dwunastnicy, dieta i sposób leczenia


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dwa tygodnie temu stwierdzono u mnie po badaniu endoskopem wrzód dwunastnicy, objawami był czarny, smolisty stolec z krwią, osłabienie organizmu i bóle pleców, dostałem komplet leków do domu antybiotyk augmentin, polprazol i ranigast ale nic mi nie powiedziano o diecie jaką mam stosować więc jadłem co popadnie i wczoraj i dziś znowu zobaczyłem śladowe ilości krwi w stolcu, przestraszyłem się. Dlatego chcę się konkretnie zapytać jaką dietę mam stosować? Czy mogę pić alkohol? Czy są jakieś domowe sposoby na leczenie wrzoda dwunastnicy np: czy picie pszczelego kitu pomoże? dziękuję i pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mieć kolonoskopie, byłem tydzień w szpitalu jednak po przeprowadzonej endoskopii i stwierdzeniu wrzoda dwunastnicy o szerokości 1cm lekarz stwierdził, że kolonoskopia jest niepotrzebna bo cytuję słowa lekarza chirurga *na 99% krew w kale była spowodowana tym wrzodem* i nie ma większej potrzeby mnie dalej badać, dodam może jeszcze, że mam 23 lata. Bardziej chodziło mi w tym temacie o wskazanie odpowiedniej diety, picia alkoholu i jak się ma do tego wszystkiego pszczeli kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stwierdzono poprzez gastroskopie, wrzoda na dwunastnicy gojacego sie ale juz po 4 dniach znowu zuwazylem smololisty kał ale tez wyczytalem ze prz lekach: Sorbifer Durules (żelazo) i diecie (ktora jest bardzo scisła i długo trwała wiec radze zapytac lekarza lub poczytac w necie)moze wystepowac smolisty kał.dodaje ze alkohol odpada całkowicie. Dzien wczesniej jadlem barszcz czerwony(zeby podwyzszyc HGB),zielona pietruszka i zelazo w tabletkach .Mam 22 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×