Złamanie trzech kości śródstopia

u?ytkownik
Agnieszka

Witam serdecznie,

22 maja miałam wypadek w pracy i doznałam złamania II,III,IV kości śródstopia bez przemieszczenia. Miałam założaną szynę gipsową, mocny ból odczuwałam ok.1,5 tyg, potem się trochę zmniejszył. Tak ok. 4 tyg przewróciłam się ponieważ na płytce poślizgnęła mi się kula i ból się znowu nasilił. Nie jest to taki ból jak zaraz po złamaniu ale jest na tyle uciążliwy że często biorę tabletki przeciwbólowe.Lekarz na ostatniej wizycie powiedział że 3 lipca ściągamy szynę (to w sumie po 6 tyg), potem 2 tyg rehabilitacji i po sprawie. Chciałam sie dowiedzieć czy to wszystko nie jest za szybko,po takiej przerwie powrót do pracy i po 12 godz na nogach?

Reklama
u?ytkownik
Londynczyk

Mam ten sam problem praktycznie identyczne.Do wczoraj jeszcze bylem w gipsie (w sumie 7 tyg) z niewiadomych mi przyczyn bez jakichkolwiek ogledzin przelozyl*i mi wizyte na 23 lipiec czyli dodatkowy miesiac.Nie wiem czy nie wyglupilem sie ale zdjalem sam ten gips myslac ze juz sie napewno pozrastalo wszystko czyli te nieszczesne 3 kosci.Zdjelem giups w celu zaczecia wczesniej jakiejs rehabilitacji chociaz nie mam pewnosci czy napewno sa kosci zrosniete.Niepokoji mnie bol uniemozliwiajacy danie normalnego kroku czy to normalne po takim urazie ? Moze wogole nie powinienem jej jeszcze trenowac czy to moze jakos wplynac na to zlamanie?

u?ytkownik
madzia

Napewno nie.ja tez zdiełam wczesniej przy złamanie wszystkich piecie kosci sródstopia.mocze noge w soli bochenskiej o opieram sie na piecie

u?ytkownik
.....

Ból jak ból zależy gdzie on sie znajduje. Ja po złamaniu dwóch kości śródstopia miałem założoną szynę co ściągałem ją by utrzymać higienę i oczywiście chodziłem na pięcie. Minęło juz 1,5 msc i czuje lekki ból w okolicy stawu śródstopno-paliczkowego na wysokości tych dwóch złamanych kości i te4raz nie wiem czy to jest na wskutek tego uderzenia po którym złamałem czy też po tym że za wcześnie zdjąłem łuskę i zacząłem chodzić. Okaże sie jak pójdę na ostatnią wizytę. MOżliwe że może byc ponowne łamanie kości i operacj.

u?ytkownik
klaudia

Bzdura!!!

Twoja odpowiedź