Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bół głowy w skroni i oka z tyłu, guz mózgu?


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem u lekarza rodzinnego z bólem oka i głowy. Powiedziałem, że boli mnie głowa w skroni i oko z tyłu. Mam również wrażenie, że to oko tak jakby mi wysycha i muszę mrugnąć okiem. Powiedziałem również, że mam mroczki i białe kropki latające przed oczami (ale to wyszukałem w internecie jako śnieg optyczny ). Czasami również boli mnie jak ruszam prawym okiem w lewo lub w prawo pod dużym kątem. Lekarka powiedziała, że to może być po alergii takie bóle migrenowe i wtedy są takie objawy, ale powiedziała żebym poszedł do neurologa by wykluczyć jakieś możliwości uciskowe. Miałem termin, ale mi przepadł ponieważ nie miałem możliwości. Chciałem poznać zdanie chirurga na ten temat czy jest duża szansa, że to może być guz, tętniak czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pan do portalu chirurgicznego, który nie zajmuje się problematyką neurologiczną. Na pewno musi Pan bezpośrednio skontaktować się z neurologiem, który oceni Pana stan kliniczny. Objawy rzeczywiście są niejednoznaczne mogące świadczyć o dolegliwościach neurologicznych typu czynnościowego (np. migrena) lub organicznego (np. guz). Być może konieczne będzie wykonanie tomografii komputerowej głowy o czym zadecyduje po badaniu neurolog. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×