Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks żółciowy i zapalenie żołądka


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Od 12 roku życia cierpię na refluks żołądka, a mam 28 lat, który do niedawna był znośny, lecz od kilku miesięcy nie pomagają mi żadne leki. Sądzę, iż pogorszył się mój stan ze względu na zażywane leki przeciwbólowe typu ketonal, nimesil, itp. przez okres kilku miesięcy w związku z rwą kulszową i dyskopatią lędźwiową, na którą byłam operowana 01.10.08r. Następnie 20.02.09r. przeszłam operację usunięcia pęcherzyka żółciowego. Ostatnie badanie gastroskopii wykazało, że mam zniekształcony odźwiernik, zapalenie śluzówki całego żołądka, a ponadto, jak to lekarz określił *silnie zarzuca żółcią*. Oczywiście pobrano mi wycinek i stwierdzono bakterię helicobacter pylori. Od dłuższego czasu przyjmuję leki, obecnie jest to Controloc 40, niestety nie przynoszą one efektu ból jest tak nieznośny, że czasami nie mogę normalnie funkcjonować. Chciałabym się dowiedzieć jakie mogę podjąć kolejne kroki w leczeniu i gdzie takie leczenie się przeprowadza na terenie Polski. Czy trzeba przejść badania kliniczne i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby Pani leczeniem zajął się gastroenterolog. Skoro została wykryta bakteria Helicobacter pylori powinna zostać zastosowana terapia eradykacji bakterii (2 antybiotyki plus inhibitor pompy protonowej). Jeśli inhibitor pompy protonowej typu pantoprazol nie przynosi skutku można zastosować leki nowszej generacji np. esomeprazol. Na refluks żółciowy stosuje się leki typu prokinetycznego, zwiększające kurczliwość żołądka i wydolność mięśnia zwieracza odźwiernika (np. Metoclopramidum, Gasprid). O całokształcie leczenia zadecyduje gastroenterolog. Po leczeniu, po około 3 miesiącach dobrze by było wykonać kontrolną gastroskopię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×