Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzody w okolicach wzgórka łonowego


Gość załamana Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamana Patrycja

Witam, mam ogromny problem. Od dłuższego czasu borykam się z (chyba) wrzodami. Byłam wielokrotnie u chirurga (regularnie od stycznia tego roku) i powoli tracę siły. Może ktoś wpadnie tutaj na to co mi dolega. Mam torbiel włosowatą i może ona jest przyczyną zmian ropnych w okolicach pachwin i wzgórka łonowego? Czy jest to możliwe? Rany cały czas sączą, początkowo były bardziej treściwe, aktualnie wygląda mi to na płyn surowiczy z domieszką krwi. Przysycha to jedynie, gdy stosuje doustne antybiotyki (był już cipropol, forcid, duomox, biseptol), jednak po dostawieniu, rany otwierają się na nowo i sączą bardziej niż przed jego zastosowaniem. Moim zdaniem wygląda to obrzydliwie, czy możliwe jest aby zmiany wrzodowe ciągnęły się miesiącami (praktycznie w tym samym miejscu) ?Zaznaczę jeszcze, iż kilkakrotnie pobierane były posiewy (raz wyskoczył gronkowiec skórny, późniejsze badania pokazały jego brak). I czy tego typu zmiany ropne nie będą przeszkodą do operacyjnego usunięcia torbieli? Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należny usunąć torbiel krzyżową. Taka torbiel może być ogniskiem bakteryjnym, które sieje na cały organizm przez co występują wyżej opisywane owrzodzenia. Dopiero po pozbyciu się torbieli wdroży się dalsze postępowanie w zależności od sytuacji klinicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×