Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk esicy i kątnicy


Gość Katarzyna Paprocka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna Paprocka

Witam! Od trzech miesięcy mam bóle brzucha w okolicy prawego dołu biodrowego.Ból ma charakter trwały, tępy a czasami kolkowy.Po przejściu paru metrów jest on tak silny, iż natychmiast muszę się położyć.Wynik TK wykazał, że wszystko jest prawidłowo oprócz -dość wyraźnego zgrubienia (obrzęku) ściany esicy z zatarciem zarysów ściany sugerujące zmiany zapalne a wynik USG wykazał znaczny obrzęk śluzówki w obrębie kątnicy. Mój problem polega na tym iż każdy lekarz, którego odwiedze mówi mi co innego i daje inne leki ( obecnie przyjmowalam Amoxiklaw, Espumisan, No-Spe, Metronidazol).W prawym dole biodrowym coraz mocniej odczuwam też pewne zgrubienie biegnące w stronę lewą. Proszę mi powiedzieć co Pan o tym myśli.Jaką jest najprawdopodobniejsza przyczyna tego wszystkiego i co mam dalej zrobić.Dziękuje i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna Paprocka

Byłam już u gastrologa, chirurga, wewnętrznego i rodzinnego.Wykluczyli Leśniowskiego- Crohna.Wewnętrzny dał mi właśnie w/w leki choć żaden z nich nie podał mi żadnej konkretnej diagnozy.Teraz biorę HELCID i ASAMAX i nadal nic a nawet coraz gorzej.Teraz juz zupełnie nie mogę chodzić.Chodzenie sprawia mi okropny ból z prawej strony brzucha.Jeszcze wcześniej brałam też DUSPATALIN przez dłuższy czas ale także nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić kolonoskopię tylko ona wykluczy twoje wątpliwości,ale powiem ci,śpiesz się z tym nie ma żartów,sama mam podobny problem tylko,że z lewej strony i za tydzień idę na to badanie,jestem przerażona ,czytając w necie podobne tematy naprawdę to może byc nawet rak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beznadzieii

To ja pisałam,że czekam na kolonoskopie,juz jestem po.Badanie miałam bez znieczulenia,nikomu nie polecam ,sama nigdy bym sie juz na to nie zdecydowała,tylko ze znieczuleniem.A co do wyników to czekam na wynik z wycinka pobranego,ale raczej jest pewne,ze to rak,tylko pytanie brzmi,czy złośliwy czy nie?I jak bardzo jest zaawansowany ,mam 36 lat,małe dzieci i boje się,że będę musiała je zostawić .Nigdy bym nie przypuszczała,że mnie to spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×