Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie patologiczne kości śródstopia


Gość Jadwiga

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu boli mnie prawa noga. Pojawił się również obrzęk ograniczający zginanie palców- zaczęłam utykać. Poszłam do lekarza rodzinnego. Zrobiłam wyniki ogólne i rentgen prawej stopy. Wyniki są następujące: ogólnie morfologia w normie, OB- 10 mm/h, CRP- 0,20 mg/dl. Opis prześwietlenia: złamanie trzonu IV kości śródstopia podgłowowo, zmiany osteolityczne głowy kości, w tym geody, podwichnięcie stawu śródstopno- paliczkowego, poszerzenie cienia tkanek miękkich- prawdopodobnie nałożenie się zmian pourazowych na zmiany zapalne stawu. Zniekształcenie głowy II kości śródstopia, nadżerki powierzchni stawowej, przewężenie szpary stawu śródstopno- paliczkowego (zmiany sugerujące przebycie martwicy jałowej KohlerII). Stopa poprzecznie płaska. Lekarz rodzinny skierował mnie do chirurga, bo do ortopedy czeka się ok. 3 miesiące. Chirurg jednak z dopiskiem PILNE! wysłał mnie do ortopedy. Ortopeda przyjął mnie i w trybie PILNE! skierował na tomograf. Ja nadal nie wiem, co się dzieje i BOJĘ SIĘ. Boję się strasznie! Do badania jeszcze kilka dni, a ja płaczę po nocach, do głowy przychodzą mi najgorsze myśli, bo czytając informacje w Internecie nabieram przekonania, że proces, jaki zachodzi w moich kościach ma podłoże, o którym nawet nie chcę myśleć. Jak przetrwać to wszystko psychicznie, czy faktycznie tylko te Internetowe wersje wchodzą w rachubę? Jakie są w tej sytuacji rokowania? A co z drugą stopą? Nikt jej nie ogląda, nie bada, a może w niej to samo, co w prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tomograf zostanie wykonany w celu wykluczenia podłoża nowotworowego np. szpiczaka i innych procesów, które mogły by wywołać takie złamanie. W zsadzie po takiej tomografii będzie można powiedzieć coś więcej, a już na pewno lekarz, który Panią kierował mając więcej danych odpowie na te wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie to samo - ból zaczął si e tak z dnia na dzień, bez żadnego urazu. Nadpękła mi II kość śródstopia bez żadnej przyczyny. Tak samo trafiłem do ortopedy z dopiskiem pilne - teraz szukam szpitala w którym zrobią mi tomografię... Jak długo czekałaś na wykonanie badania??? Znasz może już wyniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×