Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre bóle z prawej strony brzucha, wątroba?


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru miesięcy co jakiś czas mam ostre bóle brzucha po prawej stronie. Sądzę że to jest wątroba choć nie jestem pewna. Mam 15 lat, bóle są tak ostre że nieda się wytrzymać, nie dam rady chodzić, nawet jak leże to zwijam się z bólu. Robi mi się wtedy gąrąco i ciąga mnie na wymioty, nawet oddychanie sprawia mi ból a co dopiero jak kaszle. proszę o pilną odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie należy skontaktować się bezpośrednio z lekarzem. Samo badanie fizykalne zapewne nie wyjaśni sytuacja. Być może trzeba będzie wykonać USG jamy brzusznej (wykluczenie kamicy pęcherzykowej lub nerki) a może także gastroskopię (patologia w zakresie żołądka lub dwunastnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

mam silne bole po prawej stronie, mam nudnosci kreci mi sie w glowie czasami jak leze na boku to czuje ostre klucie w dolnej czesci prawej strony jestem wyczerpana najgorsze jest to , ze czasami nie moge sie wyprostowac Porsze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko to moż e ale nie musi być wyrostek zrób tak jak ci napiszę jeżeli ból się nasili to wyrostek unieś jak najwyrzej prawą nogę wyprostuj ją i poproś kogoś aby naginał ją coraz bardziej w stronę brzucha ty naciśnij na miejsce w którym najbardziej cię boli jeżeli boli mocniej wyrostek jeżeli nie to może to być zatrucie co ostatnio jadłaś może coś nieświerzego i ci zaszkodziło napisz jeżeli wykonasz to badanie i czy cię boli napisz jeżeli możesz swoje gg to może ci jakoś pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×