Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona temperatura po rekonstrukcji więzadła krzyżowego


Gość Darek z Gdańska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek z Gdańska

16 maja miałem zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w lewym stawie kolanowym. Niedawno a właściwie z tydzień temu miałem gorączkę blisko 40 stopni, ból głowy i brak apetytu. Gorączkę udało mi się zbić lekiem apap potem pyralginą ale temperatura się podnosiła. Nie wróciła do takiego stanu jak sprzed tygodnia z rana oscylowała w okolicach 37 stopni, dzisiaj rano miałem np. 36.8 a już po powrocie do domu ze spaceru (chodzę jeszcze o kulach z odciążeniem kończyny operowanej) miałem 37.9. Nie rozumiem co jest przyczyną takiego skakania temperatury czy ma to związek z kolanem operowanym - procesy gojenia a może jakiś stan zapalny? Kontaktowałem się z lekarzem ogólnym w dzień gdy gorączka sięgała prawie 40 stopni stwierdziła że po tak długim czasie nie musi to mieć związku z kolanem operowanym tym bardziej że nie było na nim żadnych znaczących zmian. Wiem że w szpitalu na drugi dzień po operacji miałem temperature 37 stopni nie wiem czy po zabiegach operacyjnych podwyższona temperatura to normalność a może zaziębiono mnie na sali operacyjnej tam jest dość chłodno. A może to była grypa żełądkowa? Jeszcze nie kontaktowałem się z ortopedą który wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zabiegu to normalka że jest podwyższona temp. po artroskopi kolana miałem kilka dni 37-37.5 po rekonstrukcji miałem równo 37 przez cały dzień a teraz (3 dni po) znowu się waha 37-37.5 po miesiącu gorączka musiała być spowodowana czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam MAm podobna sytuacje dzis mija mi drugi tydzien po rekonstrukjci.Wczoraj dopiero wyszedlem ze szpitala moj pobyt przedluzyl sie do 13 dni z powodu opuchlizny i ciaglej temperatury po zabiegu caly tydzien mialem 38 pozniej sie troszkie poprawialo do 37 az do dzis ..troche mnie to nie pokoi ale mam nadziej ze z calkowitym ustapieniem obrzeku minie goraczka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam podobna sytuacje . jestem 2 tydzien po rekonstrukcji .caly czas goraczkuje 37-39 z ty ze nie mam zadnej opuchlizny. ciagle jestem w szpitalu .przebadano mnie juz pod kazdym mozliwym katem i nic . badania wskazuja ze jestem okazem zdrowia.lekarze nie potrafia postawic zadnej diagnozy.sa bezsilni i mowia ze nie wiedza co sie ze mna dzieje.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem juz16 dzien po rekonstrukcji i mam dalej goraczki od 37,5 do 39,8 nawet mi sie zdarzylo,lekarz ktory mnie operowal powiedzial ze to jest mozliwe i ta goraczka jest od silnego zapalenia lub krwiakow pooperacyjnych,takze dalej czekam az przyjdzie ten dzien kiedy goraczka zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po rekonstrukcji 4 tydzień i nadal mam temperaturę (37.1 - 38.0). Po tygodniu brałem antybiotyk (Augmentin) pomogło na tydzień. W tej chwili biorę Biseptol i tez pomogło zobaczyma na jak długo. Temp. jak sądzę świadczy o stanie zapalnym. Nie wiem ja u was ale ja mam wyrażnie wyższą pod kolanam (piszczel) w miejscu cięcia i rośnie po ćwiczewniach. Dodatkowo akcja serca jest u mnie podwyższona niezależnie czy mam temp. zcy nie i mam ok 85/min gdzie przed zabiegiem miałem 65/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogdan

Czesc! Jestem po operacji juz ponad 8 tyg. 2 tyg temu zaczelem rehabilitacje i bylo wszystko ok, robilem nawet duze postepy, czulem ze kolano jest bardziej stabilne i o wiele silniejsze, ale 4 dni temu poczulem sie zle, okazalo sie ze mam podwyzszona temp. ok38 stopni. Zaczelem ja zbijac lekami ale po kilku godzinach wraca do 38 stopni. Zauwazylem tez ze opuchlizna na kolanie sie powiekszyla i zaczelo mnie bolec kolano, momentami nawet boli mnie bardzo. Po nocach tez nie bardzo moge spac bo sie budze co chwila, a w dzien jak chce sie przespac i sie poloze to zasnac nie moge z bolu. Nie wiem czy mam sie jak najszybciej zglosic sie do lekarza myslac ze jest to wina kolana czy moze jestem przeziebiony, albo jest to jeszcze jakas inna niewiadoma mi przyczyna. Jesli moze mi ktos poradzic cos w tej sprawie to z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to normalne. U mnie rowniez byla wysoka goraczka 40 stopni i wiecej. Lekarz rowniez sugerowal, ze to niezalezne od kolana, ze pewnie infekcja. Okazalo sie, ze mam krwiaka w kolanie. Organizm broni sie, informuje o stanie zapalnym. Tyle krwi w kolanie samo sie nie wchlonie. Jak wiadomo krew sie rozklada i jest zagrozeniem dla organizmu (jak goraczka pologowa). Moim zdaniem jest wiecej niz pewne, ze to stan zapalny w kolanie wywoluje u Was goraczke. Czas kiedy zagoja sie wszystkie naczynka i przeciete tkanki to co najmniej 6 tyg. Opuchlizna moze byc dluzej. Zalezy to od przypadku- kto ma tendencje do puchniecia nog, kiepskie krazenie, zylaki pewnei bedzie sie z tym meczyl dluzej. Moj lekarz zrobil mi raz punkcje, 4dni po operacji rekonstrukcji ACL, wylecialo duzo krwi. temp spadla. Potem utrzymywalo sie 37 stopni i opuchlizna, ale on jest przeciwnikiem powtarzania punkcji. zalecenia mam takie, zeby nosic bandaz elastyczny dopuki utzrymuje sie opuchlizna, nawet w nocy!- musi byc lekkie podcisnienie w kolanie, wtedy nie puchnie tak bardzo. oczywiscie chlodzenie co 2 godziny!- to najwazniejsze na stan zapalny i trzymanie nogi w gorze. no i oczywiscie rehabilitacja ruchowa, stymulacja miesnia i jego masaz. chodzenie i przeciazenie kolana od razu wywoluje wieksze zbieranie sie plynu. w nocy podkladam poduszke pod noge-kolano powyzej biodra, stopa powyzej kolana. spie w ortezie. juz nie panikuje i nie doszukuje sie innych przyczyn. kolano sie goi i musi to trwac. slyszalam, ze kolagen regeneruje sie 6 miesiecy. rzeczywiscie, jak naderwalam MCL, to dopiero po tym czasie poczulam poprawe, a tak na prawde po roku kolano wrocilo do normy. moje rady to chlodzenie! nie stosujcie masci, ktore moga rozgrzewac i bandazujcie kolano. smarowac mozna sie arnika, altacetem, arcalenem itp. jesli temp jest wysoka, to trzeba odciagnac zepsuta krew. jesli zbiera sie juz tylko plyn, to organiz sam da rade. jako ciekawostke powiem, ze mam caly dekolt i twarz obsypany krostkami, na dowod, ze krew sie oczyszcza z toksyn nagromadzonych w kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam temperature do 38.5 mam antybiotyk od 3 dni i biore leki przeciw goraczące jak dochodzi do 38. Wtedy spada do okolo 37. Dzisiaj byl pierwszy dzien gdy nie mialem temperatury. Troche sie balem ze lekarz sie pomylil ale teraz widze zeze jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes 2 dni po zabiegu i czuję się bardzo śpiący czy to normalne , ból znośny i nie mam temperatury ale obrzęk jest dość duży robie sobie oklady z lody i jestem dobrej myśl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu mialem zabieg rekonstrukcji wiazadła oraz szycie łąkotki przysrodkowej. zabieg podobno ok - kolano w dobrym stanie poza urazem. Ale po zabiegu boli lydka jakby kto walcem przejechał - znaczy sie boli jak probuje chodzic, jak leze to jest ok. Mam krwiaka pod kolanem i temperature. Łydka boli też po ucisku. też tak ktoś miał po operacji - jak długo to może trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem swiezakiem po operacji rekonstrukji acl jestem dopiero 4 dni temperatury nie mam ale moze to jeszcze przedemna bol tez do wytrzymania ale martwi mnie dosyc spora opuchlizna od gornej czesci kolana az po kostki lekarz dzisiejszego dnia mowi ze tam musi na razie byc nie chce robic punkcji druga taka sprawa ze nie moge jej podniesc sam bez pomocy rak kolega ktory razem ze mna miał operacje podnosi noge ja nie głownie chodzi o ta opuchlizne czy wszyscy tak maja czy ze cała noga spuchnieta jacek jezeli ci to pomoze to krwiak tez mam ale z tyłu kolana i to dosc mocny ale to niby normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajnie, że są takie fora, bo można trochę wyleczyć się z niepotrzebnych obaw. Miałem rekonstrukcję ACL i więzadła pobocznego przyśrodkowego 5 dni temu. Z kliniki wyszedłem na drugi dzień po zabiegu. Chcieli mnie trochę dłużej zatrzymać bo ponoć zabieg był dość długi ze względu na zrosty, skrzepy i zwłóknienia które trzeba było usunąć (wypadek miałem 2 lata temu i wtedy też artroskopię). Początkowo czułem dość duży ból operowanej nogi, ale o dziwo nie kolana ale mięśni czworogłowego uda i brzuchatego łydki. Od samego początku wdrożoną miałem rehabilitację. Dodatkowo wypożyczyłem do domu szynę CPM i ćwiczę 3 razy dziennie. postępy są widoczne każdego dnia. Kąt zgięcia na szynie dzisiaj ustawiony już na 55 stopni i pełny wyprost. Od trzech dni mam gorączkę, która niestety rośnie. Pojawia się bezpośrednio po ćwiczeniach i początkowo oscylowała około 37,5. Wczoraj byłem tym lekko zaniepokojony i zadzwoniłem do kliniki w której mnie operowali. Lekarz dyżurny powiedział, że jak pojawia się gorączka to każdorazowo trzeba skontaktować się z lekarzem bo być może trzeba zrobić punkcję. Oczywiście do żadnej przychodni się nie dostałem (to Polska i w soboty się nie pracuje), więc poszedłem do znajomego na dyżur w szpitalu. Ściągnął mi krew z kolana i stwierdził że wszystko wygląda bardzo dobrze. Myślałem, że mam spokój a tu dzisiaj po ćwiczeniach temperatura 38,5 i masakryczne samopoczucie. Zażyłem ketonal i jak ręką odjął. Zobaczymy jak będzie dalej, od jutra idę do fizjoterapeuty. Lekarz powiedział, że po dwóch tygodniach od zabiegu mam odstawić kule i ortezę. Oby tak było. Powodzenia wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po artroskopii kolana /kolano spuchniete oczywiście, chodzenie utrudnione, zaczyna sie drugi tydzień *walki*, a lekarz mowi żebym juz odstawiała kule, nie wyobrażam sobie tego, boli jak smok/ , też mam gorączkę nie chce mi się łykać co dziennie polopiryny na temperaturę, a czym to zbić jeszcze?? proszę o radę....Lena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem rekonstrukcję w połowie lutego, gdy minęły 4 tygodnie zaczynało być ok, opuchlizna schodziła, ćwiczenia coraz lepiej wychodziły, gorączka jak była to najwyżej 37.5. Niestety jak chodziłem o kulach, nie zauważyłem spadku w chodniku i przeprostowałem chore kolano, lewe, na którym był robiony ACL. Na wieczór opuchlizna była taka sama jak na początku po rekonstrukcji, mija 2 tygodnie, noga cały czas taka sama, gorączka powyżej 38, 39. Po badaniu macalnym lekarz stwierdził, że wiązadło dalej trzyma, gorączka trwa 10 dni już, nic nie maleje, opuchlizna nie maleje. Gdy obkładamy lodem to gorączka się zwiększa i kaszel tak samo. Niby mam grype, bo ten kaszel, ale ja już się czuje w miare dobrze, a noga dalej swoje. Już nie wiem w końcu czy temperaturę mam przez nogę, czy przez wirusa, na którego już użyłem pół drugiego antybiotyku ... Boje się, że dojdzie do artroskopii albo ponownej rekonstrukcji albo nawet do gorszych rzeczy ... Jestem czasowo po zabiegu półtorej miesiąca w plecy i nie wiem co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też jestem po rekonstrukcji więzadła miałem 7 tygodni temu od trzech tygodni utrzymuje się gorączka 37-38 czym więcej ćwiczę i chodzę o kulach wydaje mi się że noga bardziej puchnie nie wiem czym to jest spowodowane .Noga poniżej rzepki jest dużo cieplejsza niż ta zdrowa.PROSZĘ ORADĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do poprzednikow. Po jakim czasie ta gorączka wam się skończyła? Pytam bo jestem 16 dzień po operacji kolana rekonstrukcja acl szycie lakotki i od około tygodnia mam gorączkę ok 38 stopni. Kolano jest opuchnięte Ale nie boli i się dobrze goi. Martwię się bo od 3 dni jestem na antybiotyki i gorączka nie spada. Pomóżcie po jakim czasie wam się poprawiło? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ja mam podobną teraz sytuację jestem 8dni po zabiegu acl i od jakoś 3/4dni temperatura oscyluje w okolicach 38.5 jestem tym jakoś zaniepokojony do tego jeszcze opuchlizna na całej lewej nodze. Moglibyście udzielić jakiejś informacji czy temperatura spadnie i po jakim czasie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z poprzedników moze dać jakieś informacje jak końcowo się to wszystko skończyło. Przeszedłem operacje rekonstrukcji ACL 2 tygodnie temu i od 2 tygodni trzyma mnie gorączka 38 stopni około, zostałem przebadany z każdej strony posiewy krwi ujemne wymazy z kolana ujemne mocz ujemny. Kolano nie boli i nie ma dużego obrzęku. Moim jedynym objawem jest temperatura oraz szybsze bicie serca(które tez zostało przebadane i wszystko jest z nim okej). Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedz. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2009 o 09:37, Gość Dionizy napisał(a):

Witam. Jestem po rekonstrukcji 4 tydzień i nadal mam temperaturę (37.1 - 38.0). Po tygodniu brałem antybiotyk (Augmentin) pomogło na tydzień. W tej chwili biorę Biseptol i tez pomogło zobaczyma na jak długo. Temp. jak sądzę świadczy o stanie zapalnym. Nie wiem ja u was ale ja mam wyrażnie wyższą pod kolanam (piszczel) w miejscu cięcia i rośnie po ćwiczewniach. Dodatkowo akcja serca jest u mnie podwyższona niezależnie czy mam temp. zcy nie i mam ok 85/min gdzie przed zabiegiem miałem 65/min.

I jak się zakończyło, kiedy była poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×