Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieprzyjemne bóle kostek


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 25 lat mój problem dotyczy, stóp, okolice kostek. W podstawówce chodziłem na gimnastyki korekcyjne, ponieważ miałem lekkie skrzywienie kręgosłupa i dość spore płaskostopie. Okazało się że prawą nogę mam dłuższą od lewej (stąd wynikało skrzywienie kręgosłupa). Mam szpotawe kolana. Podaje te informacje ponieważ mogą mieć związek z bólem, czy dyskomfortem jaki odczuwam. Ból, czy dyskomfort kostek miewam zarówno jak idę, siedzę czy stoję (jak stoję jest to nawet bardziej irytujące-częstsze). Polega on na tym, że co jakiś czas muszę *poprawiać* kostkę naciągając ścięgna aby *wskoczyła* na swoje miejsce. To strasznie nieprzyjemne uczucie, które za każdym razem powoduje nieduży ból, który kumuluje się na dłuższą metę (dużo chodzę w pracy i jeżdżę autem) i ostatnio zaczął mi przeszkadzać. Ostatnio, dlatego, że to naciąganie mięśni i uczucie jakby kostka przeskakiwała miewam od zawsze, dawniej uważałem je za coś naturalnego. Kiedyś nosiłem wkładki ortopedyczne do butów, być może znów powinienem? Chciałbym wiedzieć czy moje dolegliwości mogą się kiedyś pogłębić, czy powinienem ograniczyć chodzenie. Wybrałem się do ortopedy, ale nigdy nie umiałem w szczegółowy sposób opisać *o co mi chodzi*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chirurgiem ogólnym i nie zajmuję się problematyką ortopedyczną. Zapewne zmiany w stawach skokowych są związane właśnie ze skrzywieniem kręgosłupa, płaskostopiem i nierówną długością kończyn dolnych. Zapewne należałoby wykonać RTG obu stóp i skonsultować się z ortopedą dokładnie tłumacząc mu Pański problem. On zadecyduje o dalszym postępowaniu po badaniu. Być może właśnie będą konieczne odpowiednie wkładki do butów lub leczenie rehabilitacyjne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×