Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość Magda T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda T.

Witam.Na 15.06.09 mam termin do szpitala na usunięcie pęcherzyka żólciowego. Liczne złogi stwierdzono u mnie 5 lat temu.Mam 30 lat.Od około pół roku mam te same dolegliwości : ból pod prawym żebrem i w okolicy łopatki(promieniuje), ostatnio jetem już na lekach przeciwbólowych.mam też zdiagnozowany Uchyłek Meckela. Czego mogę się spodziewać podczas operacji i po? Czy mogą być jakieś powikłania ? Jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gingers13

Witam jestem tydzień po usunięciu pęcherzyka samej laparoskopii nie ma się co bać bo i tak nic nie pamiętasz po obudzeniu.Po operacji mogą wystąpi wymioty ale to normalne.Ja miałam pecha po w dniu kiedy miałam mieć ściągane szwy okazało sie ,że mam stan zapalny w ranie pod pępkiem nie było to przyjemne. Ale jest coraz lepiej życzę powodzenia i nie masz się czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiesława

Witam, Ja również jestem tydzień po usunięciu pęcherzyka.Proszę mi powiedzieć w jaki terminie od zabiegu powinny być zdjęte szwy? Czy tydzień to nie za krótki okres.?Zdążą zagoić się ranki do tego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czytam to wszystko i jestem przerażona, mam liczne złogi do 10mm, po ciąży, oraz mam przepuklinę pooperacyjna w pępku po laparotomii (ciąża pozamaciczna,). Teraz ostatnio nie mam żadnych objawów kamicy, ale czasami wychodzi mi przepuklina i to boli, ale wraca to coś do środka po krótkim czasie. Chirurg nie chce mi operować samej przepukliny tylko od razu z woreczkiem, i nie wiem czy mam się zgodzić na wycięcie woreczka z usunięciem przepukliny, czy mam czekać????? Nie wiem boję się że więcej będę miała kłopotów po operacji niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego -Andreas Moritz . Jest ksiazka pod tym tytulem i sa w internecie materialy na ten temat . U mnie zadzialalo . Wyszly kamienie ok 10mm , kilka sztuk . Poza tym mnostwo zolci , grudek - zaczatkow kamieni,Zadnych wczesniej objawow tylko USG . Polecam ale decyzje pozostawiam po przeczytaniu materialow , w szczegolnosci ksiazki , poniewaz temat jest obszerny i to , ze sa kamienie i kamienie . Ja nie chce zadnej operacji na woreczku , poniewaz woreczek jest bardzo potrzebny . Po ponownym USG ewentualnie powtorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×