Bardzo silny i ostry ból po lewej stronie tuż pod żebrami, śledziona?

u?ytkownik
Agnieszka, l.17

Mam 17 lat i od 8 dni odczuwam ból brzucha. Wczoraj znacznie nasilił się on tuż pod żebrami, po lewej stronie. Odczuwałam go również na plecach w tymże miejscu. Wczoraj ból w tammtej okolicy stał się nie do wytrzymania. Z książek i internetu dowiedziałam się, że położona jest tam śledziona. Muszę wspomnieć, iż od 3 lat borykam się z nawracająca anemią spowodowaną bardzo dużym spadkiem żelaza. W czasie pobytu w szpitalu w 2006r. nie stwierdzono u mnie powiększenia śledziony. Jednak, mam również wysoki poziom trombocytów. W związku z zamieszczonymi informacjami mam pytanie. Czy przedstawione przeze mnie objawy mogą świadczyć o problemach ze śledzioną? Nie wiem czy jest to wystarczający powód, aby udać się do mojego lekarza rodzinnego. Bardzo uprzejmie proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

To niekoniecznie porblem związany z śledzioną. Ból może wynikać z kamicy moczowodów, odmiedniczkowego zapalenia nerek, dolegliwości żołądkowych. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który Cię zbada i zleci podstawowe badania laboratoryjne.

u?ytkownik
madzik

A ja miałam dokładnie taki ból pod zebrami, bylam w szpitalu i te dupy nic nie umiały stwierdzic... */ mialam leukocyty 19.1 a norma jest 8-10 wypuscili mnie bo mi przeszlo po antybiotyku ale jestem 2 tyg po tym i znowu mam goraczke i mnie to boli */

u?ytkownik
Agnieszka

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Madzik, a co stwierdzil Twój lekarz rodzinnyzanim dostałaś skierowanie do szpitala?

u?ytkownik
Kasiorek

Hej. mnie od kilku dni strasznie boli z lewej str pod zebrem, bylam u lekarza i mi nic nie powiedzial co to moze byc tylko przepisal mi tabletki *LANBOX *. powiedzial ze jesli po tych tabletkach mi nie przejdzie to mam sie zglosic do szpitala na badania

u?ytkownik
bel

Ja jak mialem taki bol z lewej strony w okolicy sledziony to dopiero w prywatnym gabiniecie na usg lekarz wykryl ze mam nieznacznie powiekszona sledzione. Mialem stan podgoraczkowy 37,5. Kazal zrobic badania na mononukleoze i toksoplazmoze i to byl strzal w 10 bo na to bylem chory. Wczesniej nikt nie wiedzial co mi jest.

u?ytkownik
Agnieszka

Czyli najlepiej pójść jednak prywatnie na USG?

u?ytkownik
kasia

Jestem po porodzie i bol doskwieral mi juz od dłuszego czasu na lewym boku az bol rozprowadzał sie do plecow stwierdzili u mnie na usg powiekszona sledzione o wymiarach 14,4-5,3 jednorodna chciałabym dowiedziec sie cos wiecej bo lekarz ktory mnie badał zlecil tylko badania krwi i kału i niepowiedzial mi nic wiecej tylko ze jest nie wesoło,,,,,to zabrzmiało jak wyrok.......Prosze o jakas porade czy to jest grozne?

u?ytkownik
Jadzka*3*

Ja mam dokładnie to samo bóle pod żebrami po lewej stronie i też w tym samym miejscu na plecach z tym że zaczeło mi sie to nasilac dopiero kiedy zachorowałam dwa dni temu mam kaszel lekką gorączkę bóle gardła bóle nadgarstków kicham smarkam odczuwam kucie w klatce piersiowej (dosyc mocne) byłam u lekarza powiedział że praktycznie nic mi nie jest ale wczoraj jeszcze nie kaszlałam
kaszel jest suchy a kiedy kaszle mam dosyc silne bóle brzucha na dole ale bardziej po lewej stronie

u?ytkownik
Bartosz

Robcie morfologie krwi, ja mam problem ze sledziona, i mam białaczke, nawet dwie na raz...

u?ytkownik
bz

Lekki ból ucisk pod lewym żebrem promieniuje trochu do plec czy to może być coś z nerką,jelitem grubm USG jamy brzusznej wyszło ok.proszę o fachową rade pozdrawiam! /mam 54 lata

u?ytkownik
nerkośledzionotrzustkojelitoja

Mam to samo, ale u mnie zaczęło się bólem jak przy kolce nerkowej! i na to mnie leczono, po miesiącu ból wrócił, jednak z dużo mniejszym nasileniem i boli już wyraźnie z lewego boku za raz pod żebrami, a do tyły jedynie promieniuje, więc być moze wtedy to nie były nerki... Robie badania na nerki, jak wyjdzie OK, będziemy szukać innego winowajcy winnego tego bólu */

u?ytkownik
kasia

Hej ! Jechałam rowerem i upadłam na zamarzniety lód a raczej na droge badzo mocno , nie moge chodzic , śmiać sie nic .Byłam u lekarza lekasz powiedział że mam pekniete żebro co z tego.? zapisał mi 1 tabletke na dzień.? ból nie ustepuje boli jak cholera jakieś lekarstwo cos zeby mnie bolało .? prosze o pomoc ! ...*)

u?ytkownik
sebekK

Pomyślcie o trzustce z tym świnstwem nie ma żartów. a czesto bywa przeoczona w podstawowych badaniach i podejrzeniach*

u?ytkownik
KOLIN

Jabłuszka bardzo zdrowe na wątrobe