Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obszar może odpowiadać zmianie zapalnej, zbiornikowi płynu, nie można wykluczyć raka


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o odpowiedź co może oznaczać ten opis. Dodam, że 8 m-cy wcześniej TK głowy nie wykazała żadnych zmian. W okolicy szczytu piramidy kości skroniowej po str. lewej widoczny obszar o ostrych zarysach, wym.7x3x12mm, wysokim sygnale w T2 i FLAIR, pośrednim w T1 &#8211* może odpowiadać zmianie zapalnej, zbiornikowi płynu, nie można wykluczyć tu &#8211* wskazana ocena po CM. Cechy przerostu tkanki chłonnej stropu gardła. Bardzo proszę o odpowiedź- wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc. Czy mogę tyle czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie proszę o interpretację- wynik po kontraście: Opisywane poprzednio (badanie z 30.05, opis z 2.06.2009) ognisko w okolicy szczytu piramidy kości skroniowej lewej nie wykazuje wzmocnienia po CM &#8211* odpowiada przestrzeni płynowej o char. łagodnym. Czy jest to raczej guz o cha. łag. czy jakaś zmiana zapalna? Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam rezonans, a nie TK. Skierowanie mam, ale terminy były tak odległe, że poszłam prywatnie. Na MRI nikt nie żądał skierowania. Jak masz robić prywatnie, to polecam rez. TK mi tej zmiany nie wyłapała. Poza tym, nie wiem, czy TK zrobisz bez skier- chyba chodzi o to, że to naświetlanie, szkodliwe jakby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zapytałam, bo niedawno miałam taki okres w życiu że przez ok 3 m-ce czułam ból głowy (część czołowa i skroniowa). Byłam apatyczna i gdyby nie to że mam rodzinę i obowiązki, mogłam spać i spać.. Ten stan to była dla mnie nowość, bo do 28 roku życia nie wiedziałam co to ból głowy. Robiłam dno oka - ok, chociaż wzrok w prawym oku mi się pogorszył. Zastanawiałam się czy można ot tak iść na rezonans czy inne bad głowy i mi zrobią czy muszę być umierająca.. A przy okazji - drogie są te badania? (robione prywatnie). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwowo ot tak nie pójdziesz- najpierw internista, po skierowanie do neurologa, który niechętnie daje skierowanie na badania- czy to TK czy rezonans. Ja dostałam po roku czasu ciągłych bóli głowy. Przyczyna okazała się inna, wyłapana już po rezonansie. Prywatnie zapłaciłam za I rezon 400zł, a za II z kontrastem następne 600. TK jest chyba około połowę tańsza- nie wiem, bo robiłam państwowo, ale jak pisałam tej zmiany nie wyłapała- no chyba, że lekarz opisujący nie wyłapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×