Stabilizator DIAM

u?ytkownik
Anna

Mam pytanie odnośnie jednego urządzenia, które umieszcza się w kręgosłupie.
Jest to DIAM TM IMPLANT 14mm FLAT LIGAMENT firmy Medtronic.
REF 949 22 14
Chciałabym się dowiedzieć, z jakiego materiału jest wykonany ów stabilizator i czy można wykonywać rezonans magnetyczny mając go w kręgosłupie.
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Anna.

Reklama
u?ytkownik
stapler

W tej sprawie trzeba skonsultować się z ośrodkiem, gdzie był zakładany taki stabilizator. Dane takie są umieszczone w ulotkach produktu, standardowo nie przedstawia się takich danych.

u?ytkownik
dyskopatia

Posiadam również DIAM, można śmiało robić rezonans. Ów stabilizacja składa się z silikonu oraz poliestru.

u?ytkownik
tom

Witam.Jak długo dochodzi się do siebie ( praca,rower,itp ) po takim zabiegu
.Muszę iść na taki zabieg i trochę się boje. pozdrawiam

u?ytkownik
mia

Mam wszepiony diam,trzy miesiace temu i niestety mam stan zapalny w okolicy rany,podobno to jest odczyn na implant?

u?ytkownik
joanna

Jestem po operacji 7 mieciecy i jest rewelacja!!! dwa miesiące po zabiegu wróciłam do pracy i normalnego życia

u?ytkownik
moni_25

DIAM mam od września 2007 roku, ostatnio miałam wykonywany rezonans i przyznam że zdrowo to badanie dało mi się we znaki, czułam się bardzo mocno osłabiona, podobnie się czuje po zabiegac w polu magnetyczny. Wniosek - każdy inaczej reaguje na rezonans.

u?ytkownik
mariusz 30

Jak długo trwa zabieg DIAM (bo to chyba nie operacja) i czy ingerencja w kręgosłup jest duża i czy istnieje ryzyko uszkodzenia jakiś nerwów chcę wiedzieć zanim się zdecyduję

u?ytkownik
Marta

Pani Joanno-ja wycofałam się z decyzji neurochirurga o operacji metodą DIAM ze strachu przed konsekwencjami,obecnie mój strach jest jeszcze większy bo ucisk na korzenie nerwowe w mojej prawej nodze mnie nie opuszcza(leczę się ponad 6 lat) do tego ból w kręgosłupie szyjnym.Proszę mi napisać jaki miała Pani wynik rezonansu i jakie objawy..Pani swoim postem dodałam mi nadzieji,pozdrawiam.

u?ytkownik
Krzysztof z Bielska B.

Witam. Pytanko do *mia* na czym polega ten stan zapalny i czy rana jest zagojona? Prosze odpowiedziec i czy jest jeszcze ktos co ma podobny problem.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
mia

Stan zapalny przeobraził się w ropień zapalny,już został usunięty,czuje się dobrze,a rana była wygojona ale bardzo bolesna.Miało to uczucie jakby dużego guza wyczuwalnego dłonią.Pozdrawiam.

u?ytkownik
krzysztof

Witam.dzięki za odpowiedź. Jestem 40 dni po DIAM i mam stan zapalny, a rana ma dwie dziurki z których wydobywa sie żółty płyn.

u?ytkownik
mia

Witam,jak będziesz coś wiedzieć więcej to napisz ,pozdrawiam.

u?ytkownik
ASIA

Ja mam go w odcinku L4-L5. Poszłam do pracy tydzien po operacji. Rehabilitacja 2 miesiace. Minął rok i niestetywłasnie wykonałam niedozwolony ruch obrotowy...ma promieniowanie do prawej nogi...mam nadzieję, ze to nie powtórka z rozrywki,,,

u?ytkownik
mia

Witam w śierpniu 2009 miałam wstawiany diam,w lutym 2010 rewizja rany -stan zapalny wycieto mi ropień,mineło 3 miesiące ból promieniuje mi do prawej nogi niewiem czy znowu mi rodśnie,podobno coś znowu mi sie zbiera.Trwa to wszystko 11 miesięcy,niewiem co dalej.pozdrawiam MIA.