Guz na dłoni pod skórą

u?ytkownik
Katarzyna

Na wewnętrznej stronie słoni, pod skórą mam ok. 1 cm, twardy guzek. Mam już go od kilku lat - praktycznie mnie nie bolał. Teraz boli mnie delikatnie wokół niego i trochę poniżej. Chirurg stwierdził że to włókniak ale nie zrobił żadnych badań, tylko go trochę podotykał i to właśnie te kilka lat temu. Czy to może być rak? Czy coś mniej poważnego?
Niedługo wybiorę się do ortopedy gdyż tak mnie pokierowano.

Reklama
u?ytkownik
Katarzyna

I jeszcze jedno pytanie. Czy guz rakowy ciągle rośnie?
Bo np. mój guzek ciągle, od początku ma taki sam rozmiar.

u?ytkownik
Gosia-służba zdrowia

Każdy powstały guz należy zdiagnozować, niezależnie od tego czy rośnie czy jego rozmiary są ciągle takie same. Nie musi to oznaczać niczego poważnego, natomiast ciągłe *drażnienie* takiej zmiany może spowodować jej uzłośliwienie.
Proponuję pójść do lekarza pierwszego kontaktu,celem skierowania do specjalisty, lub spróbować do dermatologa ( bez skierowania) oraz wykonać badanie OB z krwi , nawet prywatnie , takie badanie kosztuje około 5 zł. Podwyższony jego poziom świadczy o toczącym się procesie zapalnym w organizmie i wtedy może oznaczać coś poważniejszego.

u?ytkownik
janusz andrzej

To rak !

u?ytkownik
Genowefa

Moja mama ma ten sam problem bolą ją te guzy na dłoniach jest ich coraz więcej! nie wiem co ma zrobić i nie wie co to jest. Pomożecie????

Twoja odpowiedź