Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk pod lewym łukiem żebrowym


Gość Bubu

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, ja się z tym uciskiem męczyłem chyba 1,5 roku,dwa razy usg,krew w normie. Okazało się że mojej kuzynki mąż ma podobne problemy i okazało się że ma piasek w nerkach. Więc kupiłem urafuragine czy jakoś tak litre wody niegazowanej i po 2dniach wielka ulga. Niestety nie zrobiłem badań moczu przed kuracja ale mi pomogło czyli chyba w tym jest problem. Nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma podobne problemy? Ja męczę się z uciskiem pod lewym żebrem od 1,5 roku. W tym czasie krew, Ob, usg dwa razy, kolonoskopie, gastroskopia, ogólne moczu, posiew z moczu i kału, przeswietlenie płuc, próby watrobowe i trzustkowe i wszystko w normie. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam te stronke w necie i tak jakbym czytala o swoich dolegliwosciach.U mnie trwa to juz poltora roku i powoli jestem totalnie zalamana. Uciska ,czasami piecze czasami poprostu daje o sobie znac ten bol pod lewym lukiemzebrowym. Zrobilam wszystkie badania ,bylam trzy razy w rurze i wszystko dobrze. Moj lekarz domowy jest bezradny. Boli jak siedze albo sie schylam. Podejrzewam caly czas ze to trzustka i mam okropnego stracha. Po nocach nie moge spac ,jestem zestresowana i znerwicowana. W przyszlym tygodniu mam termin u innego lekarza. Zmieniam lekarza domowego. Juz nikomu nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ucisk od 3mcy, gastroskopia wykazała dysfunkcje wpustu rzałądka(bajorko zółci i refluks) ,to co zauważyłem to po soku z kapusty przechodzi mi na kilka dni. Polecałbym zrobić badania na obecność pasożyta Lamblia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to mam. Bol jest taki jakby napadowy. Nie jest straszny ale uciążliwy. Jestem po wynikach krwi i mam za dużo leukocytów neutocytow i lekko podniesiony alat (55) . Moja lekarka kazala powtozyc badania za miesiąc bo twierdzi ze to reakcja na serie antybiotyków które Bralem na zatoki i zapalenie ucha. Nie zlecila na razie usg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian 18 LAT

Witam ja również mam podobne objawy, mianowicie ten ucisk pod żebrami, tylko ja mam  czasami z jednej strony czasami z drugiej... nie wiem kompletnie co to może być, do tego mam też bóle żeber z przodu tak jak by 2/3 cm od mostka jest to ból którego nie umiem opisać( może taki ściskający lub gniotący) nie jest on stały mam go czasami. Do tego pojawiły się bóle brzucha w nadbrzuszu i podbrzuszu. Jestem skierowany na usg w celu ocenienia śledziony, oraz badanie krwi w celu wykluczenia bądz potwierdzenia Mononukleozy. Wyniki krwi które zalecił mi lekarz wcześniej mam dobre więc szukają przyczyny gdzieś indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmagam się z podobnym problemem. Od około roku. Najpierw było to jak mechaniczny ból najniższego lewego żebra, z czasem przeszło w odczucie takie jakby coś było delikatnie nie na swoim miejscu albo pojawiła się "narośl" i jedno uciska drugie. Usg jamy brzusznej ok, krew ukryta w kale brak. Zalecenie zmiana diety, więcej ruchu - nie pomogło. 

Dyskomfort utrzymuje się nadal, bólem tego nazwać nie mogę. Gdy leżę na plecach i próbuję wstać mam w tym miejscu uczucie "ciągnięcia" "napięcia". Pracować mogę normalnie, biegać, skakać, dźwigać. 

Mam też problemy z kręgosłupem, przerosty, zmyknięcia, przepukliny i czego tam jeszcze nie ma, oba odcinki szyjny i lędźwiowy zdewastowane. Wizyta u neurologa z wynikami badań kręgosłupa pod koniec grudnia o ile covid19 nie zdecyduje inaczej. Niby mogę z tym żyć ale jest to już trochę uciążliwe psychicznie życie z takim towarzyszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci wszyscy, którzy mają wyniki rozlicznych badań OK, niech w te pędy ruszają do dobrego fizjoterapeuty! To problemy z kręgosłupem, odc. piersiowy. Szczególnie, jeśli masz "zwyrodnienia, dzioby itp." w pozostałych odcinkach, odcinek piersiowy dostaje "swoje"!
Mi fizjoterapeuta pomógł - najpierw zrozumieć przyczyny, potem usunął dolegliwości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×