Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki warg sromowych wraz z bólem przy oddawaniu moczu


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Pojawil mi sie dzisiaj pod skora, na wiekszej wardze sromowej wyczuwalny guzek o rozmiarze moze 0,5 cm, oraz drugi malutki symetrycznie po drugiej stronie, na wysokosci lechtaczki. Przed pojawieniem sie tych, od 22 maja mialam o wiele mniejszego guzka z jednej strony, blizej sromu, z tym, ze on bardzo bolal oraz swedziala mnie cala ta strona, teraz zniknal. Guzki nie sa bardzo twarde raczej dosyc miekkie i przesuwajace sie, te juz nie bola. Dodam, ze 3 dni przed pojawieniem sie guzkow uprawialam dosyc agresywny seks bez zabezpieczenia, nastepnie kolejnego dnia z innym partnerem, rowniez bez zabezpieczenia, 2 dni po ostatnim stosunku pojawil sie pierwszy guzek. Przy tym od 12 maja mam bole przy oddawaniu moczu, ktore zaczely sie po stosunku bez zabezpieczenia (jeszcze z innym partnerem) takie jak podczas zapalenia pecherza, tylko cos dlugo to trwa. Guzki sa pod skora, bez zadnych zmian zewnetrznych, wydzielina bez zmian, wszystko inne bez odchylen od normy. Dodam, ze od 15 maja do 28 maja bralam heviran, jestem od dluzszego czasu na pigulkach antykoncepcyjnych oraz zazywam lek zelixa. Poza tym zadnych uczulen, chorob i genetycznych ukierunkowan na guza zlosliwego. Rowniez czesto depiluje sie dokladnie zyletka w tamtych okolicach. Bede wdzieczna za pomoc, bo denerwuje sie ta sytuacja a niestety dopiero za tydzien jestem w stanie isc po porade do prowadzacego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

W okolicy warg sromowych znajdują się bardzo duże ilości gruczołów Bartoliniego, które okresowo mogą ulegać przytkaniu, przez co tworzą się torbielki z zastoinowym śluzem. Prawdopodobnie te pojawiające się i znikające guzki to gruczoły Bartoliniego, które okresowo ulegają zatkaniu. W momencie zatkania dróg wyprowadzających produkty tego gruczołu (śluz) dochodzi do stanu zapalnego przejawiającego się bolesnym guzkiem. Nie jest to nic groźnego. Można leczyć farmakologicznie (czopki dopochwowe). Jednak, gdy dojdzie do ostrego stanu zapalnego ze znacznie powiększonym guzkiem leczeniem z wyboru może być nacięcie lub wycięcie guzka. W takiej sytuacji trzeba skonsultować się z ginekologiem, który dokładnie określi co to może być i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Ból w czasie oddawania moczu może być sytuacją całkowicie nie związaną z występującymi guzkami na wargach sromowych, a związaną ze stanem zapalnym dróg moczowych (pęcherza moczowego i/lub cewki). Taki objaw należy także skonsultować z lekarzem (zapewne będzie potrzebne badanie ogóle moczu być może z posiewem), który zastosuje odpowiednie postępowanie farmakologiczne (np. antybiotykoterapię). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×