Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to objawy przepukliny mosznowej?


Gość Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławek

Witam.Mam takie pytanie:od jakiegoś czasu podejrzewam u siebie przepuklinę mosznową(?)ale nie mam 100% pewności.Parę lat temu zgłosiłem się z tym problemem do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu mnie stwierdził *że coś tam wyczuwa* i skierował mnie do chirurga. Ten natomiast stwierdził,że to normalne (pytał czy mam żonę,na moją odpowiedź że nie odpowiedział,że jak się ożenię to wszystko wróci do normy),miałem wtedy ok.20 może lat. Na jakiś czas dałem sobie z tym spokój,jednak wciąż mnie to niepokoi (mam obecnie 27 lat).Teraz trochę o objawach: -lewe jądro jest niżej o całą długość od prawego -pod lewym jądrem wyczuwam takie jakby ruchome żyłki,dosyć sporych rozmiarów, -przy większym wysiłku odczuwam (zarówno podczas , jak i po) ból w okolicach lewej pachwiny,nie jest on ciągły ale występuje nawet,gdy lewą ręką próbuje czegoś wysoko dosięgnąć Nieraz zauważam problemy z całkowitym wypróżnieniem. Mój przypadek nie jest dla mnie jakoś mocno dokuczliwy,jednak odczuwam w pewnych sytuacjach dyskomfort (chodzi o jądro i występujący nieraz ból pachwiny) oraz obawiam się ,że cała sytuacja może mieć wpływ na moje obecne lub przyszłe zdrowie. Jaka dolegliwość powoduje objawy opisane przeze mnie ? Czy mam powody do obaw? I gdzie musiałbym się zgłosić po poradę lekarską? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej ponownie zgłosić się do chirurga i taką przepuklinę wykluczyć, być może to również kwestia urologiczna, np. powiększona prostata, opisane zmiany pod jądrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×