Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek podskórny u dziecka w okolicach piszczeli


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego 4 letniego syna przypadkiem wyczulam maly moze 5mm guzek podskorny (jak malenkie ziarenko groszku) w okolicach piszczeli. Czasami jest go trudno wyczuc, bo mam wrazenie jakby chowal sie w glab nozki. Zmartwiona pobieglam o porade do pediatry, on niestety guzka nie wyczul. Uspokoilam sie, ale wieczorem znow wyczulam malenkiego, twardego guzka, tak jakby mala podskorna krostka o regularnych ksztaltach, przy dluzszym dotykaniu znow jakgdyby schowal sie glebiej i trudno bylo go wyczuc. Guzek na pewno nie sprawia zadnego bolu. Trudno jest mi tez powiedziec jak dlugo jest, bo calkiem przypadkiem cos takiego wyczulam. Prosze o porade, co to ewentualnie mogloby byc, czy cos z tym robic czy spokojnie go obserwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno napisać co to za guzek bez bezpośredniego badania. Lekarz pediatra nie wyczuł go, więc myślę, że to nic groźnego. Może to bardzo drobny włókniak, tłuszczak, ganglion, który swobodnie chowa się w głębsze warstwy tkanek podskórnych. Myślę, że w chwili obecnej wystarczy tylko obserwacja. Jeśli zmiana będzie stale wyczuwalna konsultacja najlepiej z chirurgiem dziecięcym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×