Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa w postaci osteofitycznych zaostrzeń krawędzi trzonów


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam ponownie mój wynik MR, czekam na poradę, a może wypowie się na jego temat lekarz? W badaniu MR...w sekwencji SE w obrazach T1 oraz w sekwencji FSE w obrazach T2 uwidoczniono: - zniesienie fizjologicznej lordozy z zaznaczeniem patologicznej kyfozy od C2-C3 do C6-C7* - zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa w postaci osteofitycznych zaostrzeń krawędzi trzonów* - nieprawidłowy sygnał podwyższony w obrazach T2 zal. i obniżony w obrazach T1 środkowej i tylnej części trzonów sąsiadujących z krążkiem międzykręgowym C4-C5 wskazujący na obrzęk szpiku, jak w zwyrodnieniu typu Modic I* - zwyrodnienie krążków międzykręgowych od C2-C3 do C6-C7 wyrażone obniżeniem ich sygnału w obrazach T2 zal. oraz na poz. C4-C5 i C5-C6 wyraźnym obniżeniem wysokości krążków* na poz. C4-C5 i C5-C6 stenozę bezwzględną światła kanału kręgowego wtórną do nieprawidłowej krzywizny kręgosłupa oraz dokanałowych, centralnych, szerokopodstawnych przepuklin krążków m-k, całkowicie wyczerpujących rezerwę płynową wokół rdzenia kręgowego i modelujących jego brzuszną powierzchnię, na poz. C4-C5 symetrycznie, na poz. C5-C6 zbaczając na stronę prawą, wyrażniej spłycającej prawy zachyłek boczny kanału kręgowego i w większym stopniu modelującej rdzeń kręgowy po stronie prawej* - na poz. C3-C4 i C6-C7 dokanałowe wypukliny krążków międzykręgowych modelujące worek oponowy z wyraźnym ograniczeniem rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego, bez cech jego ucisku* - wtórne do zmian zwyrodnieniowych obustronne zwężenie otworów międzykręgowych C4-C5 i C5-C6 oraz mniejsze na poz. C3-C4* - rdzeń kręgowy o zachowanym prawidłowym sygnale* - dość ostry kąt czaszkowo-kręgosłupowy wynoszący ok. 130 stopni, przy przyjętejnormie od 150 do 180 stopni* - migdałki móżdżku nieznacznie schodzą poniżej poziomu płaszczyzny otworu wielkiego nieco więcej po stronie lewej, tj. ok. 4,9 mm. Ufff! Ale się naczytaliście:-) Czy ktoś wie coś o tym, czy mój stan jest jakiś bardzo poważny, czy jeszcze mam czas...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko neurochirurg miałam podobne schorzenie jeden z najlepszych neurochirurgow w Warszawie to Adam Warzecha szukaj kontaktu w necie, mnie poskrecał na sróbki i jest już dużo lepiej. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×