Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na wardze dolnej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. Ponad rok temu przygryzłem sobie dość mocno dolną wargę, w tym miejscu, wewnątrz ust pojawiło się zgrubienie, zgrubienie to nie znikło do dzisiejszego dnia i nawet się nie zmniejszyło. Ma ono średnicę ok. 1.5 cm i grubość 0.5cm, okrągły kształt,jest miękkie, niebolesne, koloru takiego jak tkanka wewnątrz ust. Mam zamiar zgłosić się do lekarza, ale trochę minie zanim będę miał wizytę, więc chcialem się spytać czy duże jest zagrożenie zrakowacieniem. Zgrubienie to nie przeszkadza mi jedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja miałam podobny problem. przegryzłam wargę i wyrósł mi duży bąbel na wardze. lała sie z niego krew albo cos zółtego jak niechcący zachaczyłam. Wspaniałe ozdrowiałam po wizycie u chirurga stomatologicznego:) wystarczy iść na wizytę i jeśli nie masz żadnych zmian skórnych to Ci wytna zszyja i nawet blizny po tym niebędzie:) wreszcie spokój z tym *gównem*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, u mnie laryngolog stwierdził ze to torbiel zastoinowa błony śluzowej na dolnej wardze wewnątrz, potraktował igłą- wydostając osocze, dzień po... odrosło, znowu wizyta - nacięcie skalpelem- dzień po... odroslo, a więc skierowanie do szpitala na zabieg. Jednak w naszych super polskich szpitalach terminy są odległe (z wizyta byłam 23.02.2011 a zabieg w szpitalu zaplanowany na 04.04 2011). Stał sie jednak cud. Wieczorem go lekko nadgryzłam a rano torbiel sam pękł (był tak duzy) i sam się po kilku dniach zagoił, rewelacja. Plukałam szałwia. Super, mam nadzieje ze nie odrosnie i ze minie mnie szpital:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałam skierowanie na taki zabieg. w piątek będzie wykonany, jednak mam wątpliwości czy jest to mozliwe bez szczepienia na zółtaczke. Bo nie posiadam takiego szczepienia. Prosze o jakąś odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te gówno miałem przez 2 lata,też se to przekuwałem bo mnie to wkurzało poszedłem do laryngologa powiedział to co miał powiedzieć że jest to torbiel(cysta) skasował 80 zł i nic nie zrobił tylko wysłał mnie do chirurga. Chirurg znieczulił miejscowo wyciął i zaszył czas trwania zabiegu 10-15min koszt mnie skasowała 250zł + 40zł za wysłanie próbki do analizy, ale to też zależy jaki chirurg i gdzie bo np. dowiadywałem się we wrocławiu to powiedział że około 1000zł no też byłem w szoku trza dzwonić i się dowiadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×