Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozległy zawał i gronkowiec złocisty przyczyną zgonu?


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata zmarł ponad miesiące temu. Jak sie okazało po ostatniej operacji mial gronkowca złocistego z 3 plusami, wiem tylko tyle, ze to nic dobrego. Ojciec mial kilkakrotnie operacje na przepukline brzuszna. Moj tata mial bardzo obfite wymioty po czym zmarl czy mogl to byc rozlegly zawal (maska brzuszna)? Zauwazylem, ze łapał się za nadgarstki i szyję oraz, że jest mu gorąco i że go pali tak to określal, robił sobie kilka dni wcześniej zimne okłady na czoło. Dzień przed śmiercią jeździł na rowerze, a w dniu śmierci dość dużo zjadł to takie ostatnie czynności, które ja zauważyłem. Parę godzin przed śmiercią żegnał się z nami i mówił, że umrze, że to czuje, ale do końca tata był samodzielny nie leżał w łóżku wszystko był w stanie robić. Czy był to rozległy zawał ? Czy gronkowiec miał wpływ na stan zdrowia taty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno określić co było bezpośrednim powodem zgonu Pana ojca. W tej sprawie należy rozmawiać z lekarzem, który prowadził ojca lub stwierdzał zgon. Nie znam szczegółów klinicznych, aby móc naświetlić przyczynę zgonu. W karcie zgonu zawsze jest podana przyczyna śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy gronkowiec złocisty może prowadzić do zgonu lub nowotworu ? Jak bardzo niebezpieczna jest ta bakteria ? Często miewałam na nogach coś co wyglądało jak czyraki ale nimi nie było ... robił się duży *syfek* który rósł i wokół siebie robił obrzęk. Po dojrzeniu tego zaczynała wyciekać ropa z krwią. BARDZO to boli. Raz miałam przypadek że nie mogłam chodzić bo obżęk urusł na całe udo. Czy mam się bać ? mam dopiero 15 lat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×