Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metoda Bradleya


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta

Witam! Mój mąż leży w szpitalu na OZT . Jest planowana operacja metodą Bradleya. Ma martwicze zapalenie jałowe trzustki wykazane w tomografii. Mam ogromną prośbę o przesłanie mi strony z informacją o tej metodzie lub opisanie jej w e-mailu: niqs@op.pl lub jolus112@vp.pl. Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

fragment mojej pracy: Na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w ostatnim dziesięcioleciu hospitalizowano 14723 pacjentów, z tego 522 pacjentów (3,5% ogółu) z powodu OZT. 43 chorych (8,2% hospitalizowanych z powodu OZT) leczono metodą &#8222*otwartego brzucha&#8221* (30 mężczyzn i 13 kobiet) w wieku od 17 do 76 lat (średnia wieku dla kobiet 44,6 lat, dla mężczyzn 52,4 lat) Jamę brzuszną Otwierano z cięcia pośrodkowego, górnego. Stosowano chusty typu Mikulicza lub/i setony gazowe, lumbostomię prawo- lub lewostronną (24 chorych), drenaż przepływowy połączony z klasycznym (29 chorych) lub tylko drenaż klasyczny (14 chorych). Chusty lub/i setony wymieniano średnio, co 24-48 godzin (maksymalna liczba wymian 39, średnio 8 razy na pacjenta) w warunkach bloku operacyjnego w dotchawiczym lub krótkim dożylnym znieczuleniu ogólnym. Za każdym razem przepłukiwano jamę otrzewnową roztworem polodyny i 0,9% NaCl. W trakcie hospitalizacji prowadzono antybiotykoterapię celowaną oraz leczenie żywieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×