Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion na nadgarstku a wyciskanie sztangi


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Witam! Mam gangliona na prawym nadgarstku i juz mialem przeprowadzana punkcje oraz zabiegi(jonoforeza pole magnetyczne itd). Niestety nic nie pomogly i dalej borykam sie z tym schorzeniem! Sprawa jest taka zamierzam zacząc trenowac 3-bój silowy w ktorego sklad wchodzi wyciskanie sztangi na ławce poziomej(ktore jak wiadomo obciaza bardzo nadgarstek). Moje pytanie czy lepiej wybrac sie na operacje(bo ganglion przeszkadza mi przy cwiczeniach -troche boli i robi sie wiekszy po cwiczeniach np. pompkach) czy usztywniac nadgarstek tasma specjalna do tego sportu i czy nic sie nie stanie, czy takie przeciazenia nie beda szkodliwe dla tej reki? (Chodzi mi czy nie przekształci sie to w cos gorszego)!! I 2pytanie jesli juz isc na operacje to ile czasu potrzeba aby wyleczyc reke doprowadzic do sprawnosci zeby byly mozliwe treningi silowe! Mam nadzieje ze dobrze opisalem sytuacje bo mam spory dylemat a zalezy mi aby zaczac uprawiac ten sport:) Z góry dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej w takim wypadku zoperować ganglion. Ucisk opaską wywoła więcej szkody m.in. zwiększy ucisk na nerwy i naczynia. Myślę, że wyleczenie ręki nie powinno trwać dłużej niż 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×