Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodogłowie - odpływy naturalne - oboczne


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

WITAM!!! Od urodzenia choruje na wodogłowie wewnętrzne i mam założoną zastawkę pudenza i od roku 1988 października nie miałem żadnej wymiany zastawki oraz drenu i od roku 2009 pojawiły sie mocne bóle głowy i wymioty i do tego jeszcze mocny ból drenu od zastawki który idzie od szyi do prawego przedsionka i miałem wykonaną tomografię opis jest następujący: obie komory boczne i komora trzecia poszerzony, bocznie nieprzemieszczony z cewnikiem w świetle.Rogi czołowe zaokrąglone.Szerokość obu komór bocznych do 52 mm.Przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowej szerokości.Komora czwarta nieposzerzona.Nie stwierdza się cech krwawienia domózgowego.Na oknie kostnym kości czaszki z widocznym otworem po wprowadzeniu cewnika dokomorowego.Mój lekarz neurolog powiedział że żadnych zmian nie mam i nie potrzeby żebym poszedł do szpitala ale ból nie ustępował więc udałem się do chirurga dziecięcego który mnie w dzieciństwie operował i on wydał całkiem inną diagnozę i też nic nie rozumiem a mianowicie: Wydaje mi się że trzeba usunąć cały układ drenujący, ponieważ jest niedrożny a odpływ płynu mózgowo-rdzeniowego powstał naturalnie przez odpływy oboczne.Sposób wykonania operacji może ocenić chirurg podczas operacji.I moje pytanie do pana jest następujące czy to oznacza że ja się już na stałe wyleczyłem z wodogłowia i zastawka jest mi niepotrzebna czy to chodzi o wymianę na nową dodam na koniec tyle że na kt byłem dnia 05.03.2009 a u chirurga dziecięcego byłem 23.03.2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×