Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące guzy z tyłu głowy


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam bolące w dotyku guzy w tylnej części głowy, pod owłosiona jej skórą, w pobliżu foramen magnum, po obu stronach. Odczuwam również ból całej głowy, nawet problem z kręceniem szyją. Guz z lewej strony jest jakby mniejszy w dotyku. Ponadto wyczuwam niewielki guzek na łuku kości tuż za lewym uchem, tez bolesny. Boję się, co to takiego, gdyż kiedyś miałam podobne zgrubienia w tych częściach głowy, ale mniej bolesne i jakby same ustąpiły. Teraz nawet nie mogę leżeć na plecach, gdyż tył głowy mnie boli. Zauważyłam też, że mam kłopoty z pamięcią, trudno mi coraz częściej znaleźć jakieś, nawet proste słowo - ucieka mi. Nadto jestem jakaś pobudzona, zła na wszystko, nawet agresywna. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niestety takie zmiany mis zbadać osobiście lekarz, na początek najlepiej rodzinny z przychodni. To mogą być powiększone węzły chłonne. Na pewno warto wykonać przy tym badania krwi (morfologia, CRP, glukoza, TSH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne objawy. Dwa symetryczne guzy, z tyłu głowy, jakby spuchniete, bolące pod dotykiem, w miejscu załamania czaszki do szyi. Dodatkowo wyrazna niewielka *kulke* za lewym uchem. Wybieram sie do lakarza a w miedzy czasie moze ktos zaproponuje jakias diagnoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru miesiecy miałam takiego małego guzka twardego z prawej strony głowy ale blizej czubka nie bolał mnie ale od dwóch dni czuje jakby sie powiekszył i boli mnie zwłaszcza gdy dotykam i jak leze na prawym bokuto czuje ze lekko pobolewa nie wiem co to jest i strasznie sie boje wiem ze powinnam isc z tym do lekarza ale narazie chciałam sie zapytac co to mogłoby byc i czy ktoś juz miał cos takiego lub sie z takim czyms spotkał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dzieciństwa miałem niedużą kulkę na lewym boku szyi teraz przechodzę ospę i zrobiła mi się niewielka kulka z prawej strony głowy i na żebrach może wiecie co to może być. Jeżeli wiecie to piszcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego gozka z lewej strony jest powiekszony I kosc za lewym uchem tez mam powiekszona bardzo czesto dokucza mi bolczasem czuje goraco w tym miejscu az mam problem z oddychaniem. Bol promieniuje na szyje ze mam problem z poruszaniem glowy... przeszlam wszystki mozliwe badania od krwi do tomograf mozgo z kontrastem-oczywiscie nic nie wyszlo. Okazalo sie ze panika na marne bo sa to piwiekszone wezly chlonne po nie doleczonych chorobach jak grypa zapalemia ploc (tez mialam rtg klatki piersiowej) do tego te wszystki objawy ktore czytam mam te same w badaniach krwi wyszlo ze mam virusa cmv uaktywnionego ale to tez nic groznego bol bede miala juz do konca zycia I gozek tez to jest nie grozne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×