Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające żyły na łydkach


Gość karol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat , w grudniu 2008 roku po kąpieli zobaczyłem jasne żyły na łydkach , polecono mi pójście do lekarza , zgłosiłem sie do przychodni , lekarz zadał mi pytanie czy ćwiczyłem coś na siłowni itp . Odparłem mu że moim zdaniem te żyły są efektem bardzo obciążającą jazdą na rowerze stacjonarnym . Z każdym dniem jest coraz gorzej . Poszedłem do specjalisty w marcu 2009 roku , zrobił mi badanie USG , ale dowiedzieć się niczego nie dowiedziałem , sam nie mógł znaleść żadnych żył musiałem mu pokazać , przypisał mi Cyclo 3 Forte , rutinoscorbin i magnez. Zalecił pończochy uciskowe i tyle się dowiedziałem . Kazał mi przyjśc na wizytę kontrolną za 3 miesiące . Wybija właśnie 3 miesiąc na nogach pojawiło się dużo więcej wystających żył w lewej nodze i prawej od pachwiny do kostki , i poboczne żyły na każdej z nóg takich żył wystających jest ok. 5-7 . Mam pytanie czy normalny jest tak szybki postęp choroby ? Warto decydować się na usunięcie żyły odpiszczelowej metodą Laserową , można później bez niej żyć, bez żadnej różnicy? Nie mam tzw pajączków tylko zgrubione żyły. Często towarzyszy mi ogromny ból kończyn dolnych , nie pomaga uniesienie nóg do góry czy smarowanie maściami . Czasami przez ten ból śpie 2-3 godziny dziennie. W najbliższych dniach chce ustalić sobie wizyte u Chirurga naczyniowego ale innego . Proszę o pomoc co robić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Dobrą decyzją jest wizyta u chirurga naczyniowego. Co do zabiegu to już decyzja należy do chirurga. Radzę jednak wykonać badanie usg serca (echo serca), uewentualnie usg jamy brzusznej. Jeśli palisz, to na pewno trzeba palenie rzucić, również unormować poziom gospodarki lipidowej (cholesterol, HDL, trójglicerydy). Przyczyną takiego stanu może być nieprawidłowe funkcjonowanie zastawek żylnych, wiotkość samych żył lub np. choroby serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pale,nie palilem , cholesterol ok bo mialem badania kontrolne robione wszystko ok bylo.. wlasnie szukam jakiegos dobrego chirurga naczynioweg w rzeszowie ktory przeprowadzi usg metoda dopplera , moze mozecie polecic jakiegos dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u chirurga naczyniowego , zbadał mnie , wydał diagnozę , ,, jest pan zdrowy ,, zbadał mi przepływ żył takim specjalnym urządzeniem ( chyba osłuchiwał ) przykładał je w pachwinie , potem w okolicach kolana i w łydce , stwierdził że nie mam żadnych refluksów , wszystko ok jest, kazał mi biegać , skakać tańczyć . Powiedział że jeden ma żyły widoczne jak ja a drugi nie , ale nie mam żadnych problemów z nimi. Badał mnie Ordynator . Ja się go zapytałem czemu mi żyły wychodzą , stwierdził ze mam duże mięśnie i mało tłuszczu sama skóra i mięśnie . Czy prawdopodobne jest to że przez 8 lat byłem bardzo gruby , 1.5 roku temu ważyłem 104 kg przy 174 cm wzrostu , w ciągu tego roku schudłem 22 kg , ważę 82 kg , czy możliwe że z tego powodu stały się widoczne moje żyły na nogach? mogę sobie je złapać przez skórę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę pójść do miejsca, które się specjalizuje w leczeniu żylaków byłam w Centrum Flebologii w Warszawie - polecam, choć może faktycznie nie masz żylaków, jeśli masz wątpliwości to na Twoim miejscu poszłabym jeszcze gdzieś indziej i sprawdziła, tytuły nie zawsze niestety oznaczają pełną kompetencję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×