Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmęczenie i problemy z koncentracją po operacji guza piersi


Gość Kaska z Wawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaska z Wawy

W lipcu ubiegłego roku miałam operacje guza piersi.Po biopsji cienkoigłowej lekarz zdecydował sie usunąć pierś i węzły.W trakcie operacji zmieniono decyzje i dokonano operacji oszczędnej. Po roku okazało się że moje wyniki badań są złe.Np.HCT-30*HGB-9*MCH-20,4*MCV-67,9*RDW-20,2*NE-72,6*LY#-1,33*EO- ,2*ED#-0,01*TIBC-83,6*FE-1,6.Na tej pdst zrobiono pierwsze markery i marker CEA wyniósł 7,3.Przy czym schudłam i jestem ciągle zmęczona mam problemy z koncentracja.Od dnia operacji pojawiło mi się na całym ciele ok 20 guzków podskórnych.Bardzo proszę o pomoc i podpowiedż co mam robić.Zlekka się niepokoję a lekarz prowadzący mnie do tej pory zastosował metodę spychologii*sugerując badanie PET(odpłatne-koszt 4,5 tys.zł)i stwierdził że muszę się zgłosić do lekarza 1-ego kontaktu po ew skierowania na dalsze leczenie.Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z tymi wynikami należy skonsultować się z onkologiem. Tym bardzie, że Pani powinna być pod stałą kontrolą onkologiczną. Poziom CEA o wartości 7,3 nie wskazuje bezpośrednio na proces nowotworowy lecz raczej zapalny (jelita lub wątroby). PET nie musi być badaniem płatnym jeśli są uzasadnione wskazania do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz onkolog od piersi stwierdził ,ze zakonczył leczenie piersi i z resztą mam sie zgłosic do lekarza pierwszego kontaktu.Jeśli chodzi o badanie PET to wiem że moze byc zrobione z NFZ i ze jest to badanie wyszukujace w organizmie tkanek nowotworowych,ale skierowania na to badanie nie da mi P.doktor bo nasze CO w Wawie na bezpłatne daje tylko tym co przeszli chemię. Pragnę dodac iż w mojej rodzinie od str mamy są przypadki nowotworowe i nawet 3 msc temu zmarł mamy brat na nowotwór przełyku(mama zmarła 20 lat temu na nowotwór głowy).Tyle sie mowi i badaniach.Obecnie o przymusowej mamografii(czy ktos wie że na to badanie czeka sie 3 msc-naznaczone mam badanie na 18.11)Czy zamiast mowic ze kobiety się nie lecza nie trzeba sie zastanowic ze np.ja zeby dostac sie do mojej p.onkolog w CO staje w kolejce o 4.30 rano zeby ok 12 być przyjętą(jestem z Ursynowa)?Przepraszam za wylanie tutaj tych zali ale czuje sie bezradna,nie wiem co robic nastapiła metoda spychologii po ktorej stwierdzam zeby moc chorowac trzeba byc bogatym i mieć końskie zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×