Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks żółciowy a leki zmniejszające kwas żołądkowy


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

chciałam zapytać czy to prawda że od leków zmniejszających kwas żółądkowy wytwarza się więcej żółci w żołądku i czy po peracji na refluks żółciowy należy dalej brać leki typu controloc itp chciałam jeszcze zapytać co zrobić jeżeli czuję że przy lekach zmniejszających wydzielanie kwasów zauważyłam upośledzione trawienie, Jak sobie z tym poradzić, bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie prawda. Wręcz odwrotnie im więcej kwaśnej treści dostaje się do dwunastnicy tym bardziej wydziela się żółć mająca właściwości zobojetniające kwas solny. Koło się z tego powodu zanika. Niestety skutkiem zażywania leków zmniejszających wydzielanie kwasu może być niestrawność. Dlatego trzeba odpowiednio dobrac dawki leków, aby zachować rozsądek między zmniejszeniem wydzielania kwasu, a zaburzeniami trawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 1,5 roku po usunieciu woreczka-zolc dostaje mi sie do zoladka-stosuje Gasec-20 2 razy dziennie i scisla diete-poprawy nie ma bole zoladka codzieninie-wpadlam w depresja-stosuje Lorafen-prosze kogos o rade-bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że gastrolodzy nie zlecają badania pH żołądka. Z pośród pacjentów cierpiących na refluks żołądka, tylko 5 % ma nadkwasotę, a u aż 95 % refluks spowodowany jest niedokwaśnością żołądka, brakiem kwasu solnego w żołądku. Leczenie lekami powodującymi likwidację, czy zmniejszenie kwasów żołądkowych (np. controloc, ortanol itp.) pogarsza stan chorobowy pacjenta. To taka lekarska rutyna, która przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia chorego. Lekarz - specjalista gastrolog przypisał mi silny lek Mesopral 40 mg, już po 1 tabletce ulała mi żółć, poczułam gorycz w ustach i silny ból pod prawą łopatką. Ból utrzymywał się ca 2 m-cy, mimo ścisłej diety. Odsyłam do filmu na youtube dr Ryszarda Grzebyka cz1 i cz2 pt. *Rak to nie wyrok*. Jest tam również mowa o kwasowości żołądka i skutkach braku kwasu solnego w żołądku. Można również wpisać w google: *Nadkwasota, a niedokwaśność*. Ja leczę refluks sodą oczyszczoną. Nie wiem, czy to dobre leczenie, ale czuję ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×