Przepuklina kręgosłupa L4/L5

u?ytkownik
Aga

Witam.Na poziomie L4/L5 mam masywną przepuklinę tylno-lewoboczną,przezpierścieniowa, przezwięzadłowa,z sekwestracją,które wypukla się w obręb kanału kręgowego na głębokość 10mm..Czy mam to operować?Jaka jest najlepsza metoda operacja ,czy laser?Może są inne metody zlikwidowania tego tabletki ,plastry lub coś innego.W moim przypadku co jest najlepsze????..

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Najlepiej skonsultować się z neurologiem, wszystko zależy od występujących objawów oraz ich nasilenia. Rehabilitacja, plastry nie zlikwidują przyczyny.

u?ytkownik
gabi

żadna rehabilitacja,tabletki,plastry nie zlikwidują tego problemu!idź na operację zanim będzie za późno i przestaniesz mieć czucie w nogach itp

u?ytkownik
Gaizka

Jestem po usunięciu przepukliny w tym samym odcinku co Ty, moja przepuklina uciskała nerwy co powodowało niedowaład nogi, więc nie miałam na co czekać. Dzisiaj mija tydzień od operacji i póki co nic nie boli :-)

u?ytkownik
aga

Ja mam juz porazenie lewej nogi jutro ide na operacje boje sie bardzo ale teraz to juz nie mam wyjscia

u?ytkownik
agnieszka

Witam jestem rok po operacji kregoslupa ledzwiowego mam wstawiona stabilizacje przednia i tylna , niestety nie jest lepiej brak czucia pozostal bo nerw byl uszkodzony dretwienie od posladka do stopy nie wiem co dalej czy to juz tak musi byc? czy sa szanse na poprawe ? bardzo prosze o odpowiedz

u?ytkownik
tomek

Witam miałem operacje cztery lata temu przepuklina w dolnej czesci kregosłupa L4,L5 i bardzo silne bule prawej nogi niestety od czterech tygodni odczowa bule w lewej konczynie dolnej niewiem co robic teraz

u?ytkownik
aga

Witam mam pytanie jetem po operacji l5s1 , niestety nic nie jest lepiej mam implanty ..odczuwam je caly czas przy pochylaniu siadaniu itp. w tej chwili jestem przeziebiona i przy kazdym kaszlnieciu kichnieciu bol jest niesamowity czy ktos mial podobne obiawy? prosze o odpowiedz

u?ytkownik
Kasiorek75

Witam Pana .Moja prośba jest aby pomógł mi pan odczytać mój wynik z badania MR. Zniesienie lordozy lędźwiowej.Na wysokości L5/S1 widoczna jest pośrodkowa ,skierowana wrawobocznie wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężajaca prawy zachyłek boczny.Kanał kręgowy dodatkowo zwężony jest w wymiarze dwubocznym na tym poziomie oraz na poziomie L4/L5 przez pogrubiałe więzadła żółte.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych .Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe szpiku kostnego typu 2 w części tylnej płytki granicznej trzonu L5. Poza tym innych zmian nie wykazano.Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego bez zmian ogniskowych. Proszę o jakieś wskazówki.Pozdrawiam

u?ytkownik
Kasiorek75

. Zniesienie lordozy lędźwiowej.Na wysokości L5/S1 widoczna jest pośrodkowa ,skierowana wrawobocznie wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężajaca prawy zachyłek boczny.Kanał kręgowy dodatkowo zwężony jest w wymiarze dwubocznym na tym poziomie oraz na poziomie L4/L5 przez pogrubiałe więzadła żółte.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych .Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe szpiku kostnego typu 2 w części tylnej płytki granicznej trzonu L5. Poza tym innych zmian nie wykazano.Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego bez zmian ogniskowych. To mój wynik z MR ,proszę o odpowiedź.

u?ytkownik
judoman

Jestem po operacji kręgosłupa w odcinka L4-L5.Dokładnie implantacji InSwing/Dero - LFC. Jest to moja 3 operacja bo 2 pierwsze czyli samo usunięci przepuklin na poziomach L4-L5, L5-S1 nic nie dały a wrecz przeciwnie- moj stan sie pogorszył.Teraz po 3 operacji czuję się rewelacyjnie :-) Jest tylko jedno ale - operację (3)wykonał Dr W.Narolski w Bydgoszczy i myślę że więcej nic nie muszę już dodawać :-) - Niech Pan Doktor żyje jak najdłużej.Nie ma lepszego specjalisty !

u?ytkownik
iwa29

Witam. Dzisiaj odebrałam wynik TK jego treść jest następująca* Tylnolewoboczna przepuklina k-m L5-S1 z cechami ucisku worka i korzenia rdzeniowego S1-zawartość k-m przemieszczona w obręb kanału kręgowego głównie na stronę lewą. Obecność pęcherzyków gazu przemawia za rozpadem jądra miażdżystego, przerwaniem ciągłości pierścienia włóknistego Cechy nadciśnienia wewnątrzkrążkowego na poziomie L4-L5. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Proszę o jakieś prostsze wyjaśnienie i poradę. Pozdrawiam.

u?ytkownik
judoman

Koleżanko najprościej mówiąc wypadł Ci dysk na poziomie L5S1 a duże ciśnienie w L4L5 oznacza ze ten dysk tez może Ci szybko wylecieć.Jedyny ratunek dla L5S1 to operacja bo pierścień jest juz przerwany.Ale w L4L5 też dobrze byłoby zajrzeć.Ja jestem po 3 operacjach już i mam implanty na poziomie L4L5.Najważniejsze jest to że decydująca jest 1 operacja pamiętaj o tym.Jak najszybciej udaj sie do dobrego lekarza.Nie wiem skąd jesteś ale szukaj pomocy w Bydgoszczy w szpitalu wojskowym a omijaj szerokim łukiem Olsztyn.Wiem cos o tym.Pozdrawiam :)

u?ytkownik
iwa29

Witam ponownie. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź nie będę ukrywać że jestem przerażona , ale jak niema innego wyjścia to trudno. Jestem z woj. opolskiego i chyba zdecyduje się na szpital w Opolu do dr. Łątki słyszałam że to bardzo dobry neurochirurg, może ktoś wie więcej na ten temat. Pozdrawiam:)

u?ytkownik
Patryk

Http://www.nil.org.pl/xml/oil/oil64/gazeta/numery/n2007/n200704/n20070406
Polecam ten artykuł wszystkim, u których bóle pojawiły się po urazie czyli praktycznie wszystkim. Miałem dwie przepukliny mocno uciskające rdzeń a dokładnie worek oponowy i silny nacisk na nerwy. Bóle dzielimy na korzeniowe i rzekomo korzeniowe. Jedyną szansą dla mnie była operacja bo miałem może 5% czucia w nogach*/ Dwa tygodnie temu usunąłem przyczynę, która leżała dużo głębiej acz niedaleko kręgosłupa. Miałem kilka zablokowanych segmentów. Dzisiaj grałem w siatkówkę i czuję się świetnie. Jeśli ktoś szuka pomocy to mogę porozmawiać. nr GG: 1337310. Odpiszę każdemu kto już nie ma sił walczyć bo to przeżyłem i mogę udzielić paru ciekawych informacji.