Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie pęcherzyka żółciowego w klinice 1 dnia


Gość uuu5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do usuniecia pecherzyk zolciowy z powodu mnogiej polipowatosci. Chialem zasiegnac opinii czy klinika 1 dnia jest tutaj rozsadnym rozwiazaniem? Na ile zabieg jest skomplikowany, czy zawsze wykonywany jest laparoskopowo i czy moze pozostawiac jakies dlugotrwale dolegliwosci, ponieważ nie moge sobie pozwolic na lezenie. Z góry dziękuje za odpowieź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ryzyko pooperacyjne zawsze wsytępuje i nie da się tego przewidzieć. Oprócz zabiegu laparoskopowego jest jeszcze metoda klasyczna, która niesie ze sobą niewiele większe ryzyko powikłań i dłuższy pobyt w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że nie chce lezec w szpitalu. Dzwonilem do paru klinik 1 dnia i terminy sa bardzo odlegle. Skierowanie na operacje dostalem w kwietniu. We wrzesniu 2008 zdiagnozowano mi 3 polipy po ok 3mm. W marcu lub kwietniu 2009 mialem usg kontrolne, ktore wykazalo co najmniej 10 polipow (nie dalo sie ich dokladnie policzyc), przy czym najwiekszy mial ok 5mm. Termin do szpitala mam na pojutrze. Jednak zapomnialem o 2 dawce szczepienia wzw-b i zalatwilem to dopiero dzis. 2 tygodnie trzeba czekac aby szczepienie mialo sens. W ciagu nastepnych 2 tyg. mam sesje na studiach, wiec jesli sprawe przeloze ( i nie zajde blizszego terminu w klinice 1 dnia) to bede musial to przeciagnac do poczatku lipca. Pytanie brzmi na ile jest to bezpieczne, zważywszy ze polipy w ciagu pol roku sie tak namnozyly. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×