Krwawienie z odbytu po porodzie

u?ytkownik
Bożena

Panie doktorze! Mam 18 lat i trzy miesiące temu urodziłam dziecko. Przy porodzie byłam nacinana. Mam kłopot: Wypróżnianie sprawia mi ogromny ból i za każdym oddaniem stolca występuje krwawienie z krocza... Dodam, że przy *otwarciu krocza* mam jakąś dodatkową narośl- kawałek dodatkowej skórki w kształcie ogromnego pieprzyka. Byłam po porodzie (6 tygodni po) u lekarza ginekologa, ale wtedy nie wiedziałam o tej narości, (a może jej jeszcze wtedy nie było), ale lekarzowi nie powiedziałam o moich kłopotach z wypróżnianiem się. Dlaczego oddawanie stolca sprawia mi ból i dlaczego przy tym krwawię? Czy powinnam znów pójść do mojego ginekologa i opowiedzieć mu o moich kłopotach?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Oczywiście trzeba iść na kontrolę do ginekologa, ale także do chirurga, gdyż krwawienia i bóle okolicy ujścia odbytu mogą być związane z żylakami lub szczeliną odbytu.

u?ytkownik
Bożena

Dziękuje za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie. Gdy okaże się, że mam żylaki lub szczeline odbytu to w jaki sposób będę leczona- farmaceutycznie (leki, maście) czy zabiegowo?

u?ytkownik
Agnieszka

Do lekarza trzeba iść koniecznie. A żylaki leczy się różnymi smarowidłami , czopkami i poprzez dietę ułatwiającą wypróżnienia :) Może na początek wypróbować czopki glicerynowe , mi pomogły.

u?ytkownik
lekarz

Szczelinę odbytu leczy sie operacyjnie, jest to pekniecie, ranka w odbycie na sciance

Twoja odpowiedź