Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina na poziomie C6/C7


Gość marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marzena

Trzy miesiące temu miałam wypadek na nartach, dwa dni później zaczął mnie boleć kark i bark (prawa strona) do tego stopnia że nie mogłam ruszać głową i prawą ręką - rtg nie wykazał żadnych zmian, po kilku dniach ból przeszedł na drugą stronę wtedy dostałam skierowanie do ortopedy - lekarz najpierw zapisał mi leki przeciwbólowe i sirdalud, po miesiącu gdy ból nie ustępował (cierpnący z promieniowaniem na lewą stronę twarzy - mrowienie, pieczenie, nie mogłam też *kręcić głową* bo bolało) ortopeda skierował mnie na tomograf kręgosłupa. Trzy miesiące po kontuzji miałam wykonany tomograf - dzisiaj dostałam wynik: *centralna przepuklina jm na poziomie C6/C7 powoduje redukcję rezerwy zpłynowej rdzenia. Zaznaczone centralo-lewoboczne uwypuklenie krążka C5/C6, krążek C4/C5 obniżony, bez cech pjm pkt - 30* proszę o informację o czym mówi taki wynik? jak to się leczy i czy napewno u ortopedy?, czy jest możliwe że od tego nadal czuję chwilowe silne promienijuące do głowy kłucia? czy mój upadek na nartach miał w tym jakiś udział??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Cz.

Witam! Ja dokładnie miąłem podobny uraz C6-C7 3 lata temu przy upadku na kark przy przewrocie akrobatycznym. Sam jestem masażystą, ale niestety ponieważ był to dość poważny uraz nie mogę całkowicie sobie tego usunąć, po za usuwaniem bólu ( z powodu znacznego przesunięcia kręgów muszę stale to ponawiać) oraz sukcesywnym usuwaniem powstających zwapnień które narastają w tym miejscu w związku z przestawieniem kręgów C6-C7 i powstaniem tzw wypukliny dysków mię. Zajrzałem więc na ta stronę bo chciałbym zasięgnąć więcej informacji o mojej kontuzji-choć zdecydowanie nie chciałbym się poddać rozwiązaniu operacyjnemu -bo moim zdaniem nie jest ono w ogóle w stanie zregenerować powstałych na skutek urazu zwyrodnień tkanki łącznej ma ona bowiem charakter bardziej podobny do wytworu żywych komórek podobnie jak np. paznokcie czy włosy wiec ona się nie zregeneruje tak jak np skóra w procesie zabliźnienia. To co bardzo tu pomaga to właśnie masaż stale zwiększający ukrwienie miejsca urazu ( bez tego w miejscu urazy nie dopływa krew i powstają zwyrodnienia czyli zwapnienia- czyli tak jak w rurach co czy w czajniku)oraz spożywanie dużych dawek naturalnej witaminy C np z aceroli bu stymulować komórki otaczające tkankę łączną do wytwarzania kolageny - a przy niedoborach witaminy C kolagenoza zanika. Dlatego zwyrodnienia w miejscu urazu się pogłębiają i pojawia się ból ( bo komórki coraz bardziej w tym miejscu są nie dożywione). A tzw *leki przeciwbólowe *- przecież one nie leczą tylko czasowo np na 12 godzin tłumią jego odczuwanie. To tak jakby podczas pożaru chcieć wyłączyć syrenę alarmową którą pożar uruchomił zamiast gaszenia pożaru i twierdzić że w ten sposób rozwiązaliśmy problem syreny sygnalizującej pożar! ( to było przyczyna szkorbutu u marynarzy w XVIII dopóki lekarz Szkocki nie odkrył ze ta chorobę można leczyć (bogatymi w witaminę C) owocami cytrusowymi i przyczyny problem został usunięte.Jest w tej chwili bardzo ciekawa na ten temat teoria *medycyny komórkowej* dr Ratha który udowodnił w badaniach klinicznych w 2002 lecząc odpowiednio dobranymi suplementami witaminowo- mikroelementowymi z zaawansowanych nowotworów i udowadniając swoja tezę że wszystkie choroby i dolegliwości zaczynają się właśnie od niedoborów mikroelementów i witamin na poziomie komórkowym.A jeżeli chodzi o ból to receptory bólowe są niczym innym jak *czujnikami* nadmiaru ładunków dodatnich przy każdym urazie czy dysfunkcji komórek. Masaż właśnie tak relaksuje bo przez pocieranie rąk o skórę uwalnia się do otoczenia nadmiar ładunkow dodatnich, zupełnie tak samo jak w doświadczeniach w szkole na fizyce gdy się pocierało laskę ebonitu i szkła szmatką i dotykało elektoskopu, i sie jego blaszki odchyliły. Swój masaż nazwałem *masaż akupresurowo -limfatyczny* (można już na temat mojego masażu wiele informacji i dyskusji znaleźć w internecie i wielu masażystów w Polsce już go wykonuje), bo moim zdaniem właśnie podobny efekt uwalniania nadmiaru ładunków dodatnich powoduje w akupunkturze chińskiej wbita w odpowiednie miejsce metalowa igła w chińskiej , a limfatyczny ,bo jest wybitnie przeciwbólowym oraz fenomenalnie usuwa ból i obrzęki limfatyczne po wszystkich urazach. Pozdrawiam serdecznie J.Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×