Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne żylaki powrózka nasiennego a doxycyclina


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niewielkie żylaki powzrózka nasiennego, które do tej pory nie dawały specjalnych objawów, raz większe raz mniejsze - czasem były lekko odczuwalne podczas seksu. 2 dni temu poczułem rano tepy ból podbrzusza, który - jak się okazało - promieniuje z lewego jądra - dokladniej z jego przedniej (górnej ) i tylnej (dolnej) części. Urolog stwierdził niewielkie żylaki i przepisał Doxycyclinę na 10 dni. Dziś jednak ból wystąpił nagle podczas spaceru - tak, ze utrudniał nawet chodzenie i siedzenie (styczność jądra ze spodniami, krzesłem etc.. po 15 minutach ból ustąpił i wystąpił dopiero po południu). Czy jest to typowy objaw? Czy powinienem np. jutro jeszcze raz iść do urologa (mój lekarz będzie dopiero w polowie przyszłego tygodnia). Czy przyjmowanie samej doxycycliny w tym przypadku moze spowodować ustanie dolegliwości? Czy też jest tak, że żylaki jak już zaczynają boleć - to nie ma przebacz - operacja konieczna? Jaki rodzaj zabiegu ma najmniejszy procent powikłań, nawrotów, wodniaków etc.. Nie ukrywam, że sporo naczytałem się na forum, stąd moje obawy. Będę wdzięczny za możliwie szybką odpowiedź, gdyż jak wspomniałem - będę mógł skontaktować się ze swoim lekarzem dopiero w połowie przyszłego tygodnia - a niestety dla faceta - moszna i wszystko co w niej zawarte - to temat przeraźliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Myślę, że w chwili obecnej powodem bólu tak do końca nie są same żylaki powrózka nasiennego, ale być może zapalenie jądra i/lub najądrza i/lub samego powrózka nasiennego. Z tego właśnie powodu urolog włączył antybiotyk. Działanie antybiotyku można zaobserwować dopiero po 2-3 dobach stosowania, dlatego jeszcze dolegliwości mogą występować mimo stosowania leku. Jeśli rzeczywiście to tylko żylaki powrózka nasiennego objawowe najskuteczniejszym sposobem leczenia jest operacja. Najlepszym, standardowym sposobem postępowania operacyjnego w dzisiejszych czasach z żylakami powrózka nasiennego jest zabieg wykonany metodą laparoskopową. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×