Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks żółciowy nasilił się po wycięciu woreczka żółciowego


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam na imięMonika, Cierpię na refluks żółciowy. który nasilił się po wycięciu woreczka żółciowego, W badaniu gastroskopii miałam dużo żółci w żołądku i wpust w inwerski oddzwierbik kurczy się leniwie niedomykając się w czasie badania, Przepisano mi leki gasprid i controloc. ale po gaspridzie mam kołatania serca. a po controlocu zauważyłam że także nie czuję się dobrze ( depresja, ciągłe zmęczenie) Do tego mam straszne zapracia, które są jeszcze większe po zażywaniu leków na kwas żołądkowy, Z objawów które zauważyłam to biały nalot na języku. osłabienie. zwiększone bicie serca, Bardzo proszę o pomoc czy schorzenie które mam można leczyć operacyjnie? Bo ja nie potrafię normalnie funkcjonować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja jest ostatecznością, kiedy dolegliwości są nie do opanowania przez leki i powodują kłopoty z normalnym życiowym funkcjonowaniem. Operacje są cięzkie i obarczona często powikłaniami dlatego z powodu refluksu dwunastniczo-żołądkowego rzadko się je wykonuje. Radzę zmienić leki (są z innych grup terapeutycznych) oraz stosować ścisłą dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę leki na zmniejszenie kwasowości żołądka już 4 lata. głównie controloc. Wydaje mi się że powodują u mnie straszną depresję i zmęczenie. Próbuję radzić sobie z samym sobą, ale jest to bardzo ciężkie. Jak odstawiam controloc to po 2-3 dniach nie umiem wytrzymać z powodu zarzucania kwasowej treśc do przełyku. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×