Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak na szyi


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 17 lat. Kilka miesięcy temu zauważyłam na szyi małą kuleczkę. Z biegiem czasu urosła, więc poszłam do dermatologa. Dermatolog powiedział że to jest tłuszczak. Zapytałam czy można to usunąć, ale on powiedział że nie ma takiej potrzeby bo tłuszczak jest na szyi więc nie urośnie zbyt wielki. Jednak tłuszczak urósł !!! Teraz jest bardzo widoczny i nawet czasami mnie boli. Co z tym można zrobić? Można to usunąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usunąć i to jak najszybciej bo będzie dalej rósł. Jestem właśnie po operacji w Instytucie Plastycznej/ Estetycznej Chirurgi w Hattingen. Pobyt w szpitalu około 4 dni Ps. Czuje się wspaniale i załuje ze tego nie zrobiłam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tluszczak i nie zabardzo chca go usunac bo jest bardzo blisko nerwu a pierwsza biopsia wskazywala ze sa tam komurki rakowe lecz po szeregu badan wykluczyli raka ale za trzy miesiace musze powtorzyc badania krwi i skaner calego ciala naszczescie mieszkam w uk bo w polsce slyszalem ze na skaner ciala bardzo dlugo trzeba czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłam jakiś czas temu guzka na szyi ... Podejrzewam, że to tłuszczak . Poszłam z tym do lekarza , który nawet nie powiedział mi co to może być . Mówił , że może mi to usuną operacyjnie... Mam przyjść ponownie po nowym roku . Mam się bać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawdopodobnie tłuszczaka lub włókniaka na kregu szyjnym lekarz powidzia że nie jest pewny co to jest boli mnie kark i kręgołup chcą to wyciąć i dać do analizy lecz sie boje bo nie wiadomo co to co mam zrobic lekarz nie proponował żadnych badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×