Leczenie krwiaka mózgu

użytkownik
Ana

Jakie zabiegi są stosowane w celu usunięcia krwiaka mózgu? Czy trepanacja czszki ma coś z ty wspólnego?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Tak, trepanacja to wywiercenie w kościach czaszki otworu. Wszystko zależy od rozmiaru krwiaka i rodzaju (nad-, podtwardówkowy).

użytkownik
jarek

Witam moja dziewczyna uderzyła sie w kwietniu 2009 w głowę mocno .. tak ze powstał krwiak a mianowicie Krwiak okolicy korowo-podkorowej lewego styku potyliczno-ciemieniowego o średnicy 3,5 mm... nikt pewnie by tego nie dostrzegł gdyby nie to ze mdleje co jakis czas według mnie z nerwów ... tzn jak sie zdenerwuje to ten krwiak pewnie uciska cos... słyszeliście o takim przypadku opiszcie i jak to sie skonczyło ona ma dopiero 16 lat ... a lekarz kazał czekać rok i po roku nastepne badanie ... jezeli krwiak sie powiększy to operacja ... niewiem co mam robic mam czekac ? to chyba najgorsze czekanie ... prosze o kontakt jaarek@poczta.onet.eu

użytkownik
stapler

Krwiak jest bardzo niewielki. Zabieg w przypadku tak małego krwiaka może tylko nieść większe niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań po takim zabiegu niż uzyskanych korzyści. Trzeba postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Rzeczywiście dopiero przy powiększaniu się takiego krwiaka można zadecydować o ewentualnym leczeniu operacyjnym. Czasami takie krwiaki po prostu wchłaniają się.

użytkownik
agata

Takie krwiaki czesto sie wchlaniaja :) nie ma czym sie martwic jest pod katrola lekarzy

użytkownik
Joanna st-ce

Witam...mój mąż parę dni temu miał trepanację czaszki, gdyz miał bardzo dużego guza, wykrytego dopiero po roku... często mdlał, miał napady padaczki, a parę dni temu zaczął wymiotować zółcią i zapadać w śpiączkę.... wycięli mu guza, jego stan był krytyczny... nie wiadomo bylo czy nie bedzie sparaliżowany... na szczescie drugiego dnia po operacji sam sie wybudził ze śpiaczki, jego stan zmienil sie z krytycznego na dobry, normalnie rozmawia i co najwazniejsze nie ma żadnych powikłań... to zalezy od organizmu,jak zniesie operacje... u nas rokowania byly bardzo złe, a w ciagu jednej doby wszystko sie zminilo na dobrze:)

użytkownik
Kinga

Moja babcia uderzyLa sie w głowe i nic sie nie działo dopiero po paru tygodniach zabolała ją głowa i poszła do lekarza ,tam zrobiono badanie i okazało sie ze to krwiak , odrazu tego dnia przystąpili do operacji i w ciągu 2 tygodni wróciła do zdrowia choc nie było łatwo ale juz jest dobrze :))))))

użytkownik
-Gosia-

Moja mama wczoraj trafiła do szpitala w bardzo złym stanie(już nawet nie kontaktowała).Od jakiegos czasu skarżyła sie na silne bóle głowy a nawet w ostatnim czasie miała problemy z wypowiadaniem sie.Dziś lekarze powiedzieli,ze to krwiak.nie wiadomo zkąd sie wziął,w każdym bądz razie jest bardzo zle-podaja jej leki na spanie i czekaja na dalsze wyniki badań.bardzo sie martwie,rózne myśli przychodzą do głowy,te najgorsze też.Jakie są szanse że mama wyzdrowieje i bedzie sprawna fizycznie???

użytkownik
w.a.s11

Moj dziadek dzisiaj pojechał do szpitala i sie okazało ze ma krwiaka w okolicach mozgu jest sparalizowany i szczeka mu opadła mam tylko 11 lat ale rozumiem ze grozi mu smierc albo przezyje lekarze tłumaczyli mojej babcii zeby opuscila szpital poniewz pacjent moj dziadek wtedy probuje wstac z łóżka i wtedy ten krwiak sie powieksza wiec co mam robić ja nie mogę czekać ponieważ to jest męczące i bardziej mnie denerwuje mam tylko nadzieje że wróci do domu cały i zdrowy bo bym za nim tęskniła

użytkownik
POMOCYY

Mój tata mial wczoraj wypadek na motorze i nie mial kasku na glowie. w motorze zaciał sie łańcuch i to spowodowało wypdek tata stracil przytomność i dopiero po (około) godzinie trafil do szpitala odrazu na blok operacyjny poniewaz mial 3 krwiaki na mózgu, jeden duzy ktory zostal wycięty i dwa mniejsze które zostaly nie naruszone. lekarze sa złej mysli. tato jest teraz w spiaczce nie wiadomo kiedy sie wybudzi jest w stanie krytycznym. za kilka dni prawdopodobnie dowiemy sie co dzieje sie z teraźniejszymi krwiakami ile moze trwać taka spiaczka? jakie moga byc skutki? jakie sa jego rokowania?? prosze o pilna odpowiedz bo na prawde nie wiem co mam robic !!!!!!!! :(

użytkownik
Elwira

Moja koleżanka upadła kilka razy na głowę ,przeszła szok bo upadła na ziemię aż 20 razy na głowę i lekarze nie wiedzą o co tu chodzi co z nią jest ja się martwię bardzo bo nie wiem czy ona wróci do zdrowia proszę o odp bo ona ma padaczkę która się ciągle zamyśla a później upada???ona ma na imię Julia

użytkownik
. . .

Mój dziadek zemdlał przed kierownicą samochodu i wjechał w drzewo.
W szpitalu okazało się że ma krwiaka, który podczas wypadku pękł.
Teraz jest w śpiączce. Jest w bardzo ciężkim stanie. Lekarze dawają mu małe szanse..
*Ile może trwać taka śpiączka?
*Jest szansa że wyjdzie z tego *cało*?

użytkownik
Bartek

Witam.Moj szwagier mial wypadek i ma krwiaka mozgu 60 mm czy to duzy krwiak i czy jest doza szansa ze sie wchlonie??

użytkownik
Greg

Mój znajomy miala wypadek 10 lat temu, złamanie szczeki, ale nie stracił przytomnosci, i chyba nie mial żadnego o wstrzasu mózgu, po ok 10 latach nagle traci przytomność, i lekarze stwierdzają 3 krwiaki 1 pęknoł, czy ten wypadek 10 lat temu byl przyczyna powstania tych krwiaków?

Twoja odpowiedź