Guzy zapalne w płucach

użytkownik
Ania

Witam.
Moja ciocia miała podejrzenie przerzutów raka jelita grubego (zoperowanego 3 miesiące temu) do płuca prawego (dwa guzki ok 1 - 1,5 cm). Podczas operacji okazała się, że są to guzki zapalne ( a więc nie nowotworowe ?).
W związku z powyższym, chciałbym dowiedzieć się, co to są guzki zapalne w płucach, czy mogły one przeobrazić się w nowotwór ?
Nadmienię, iż po operacji jelita, ciocia zachorowała na zapalenie płuc.
Dziękuję.
Pozdrawiam.

Reklama
użytkownik
stapler

Zapewne te guzki to właśnie zmiany po zapaleniu płuc. Takie zmiany typu pozapalnego mają zwiększone prawdopodobieństwo przeobrażenia się w nowotwór.

użytkownik
Ania

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

użytkownik
Załamana GRAŻYNA

Witam serdecznie
Wynik KT klatki piersiowej. W płucu lewym pogranicza segmentu 9, 10 widoczny jest guzek o śr. 5 mm o wysokiej gęstości - 178 ,j.h.-uwapniony .Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono.Węzły chłonne śródpiersia niepowiększone.Wnęki mają charakter naczyniowy. Błagam o zrozumiałą dla mnie diagnozę. Dziękuję

użytkownik
JUSTYNA

Witam moja mama miała badanie TK klp i wyszło ze ma słaby wysycony guzek o zatartych rysach śr.7mm w seg. 9 płuca lewego do konsultacji pulmonologicznej Co to oznacza czy jest to groźne dla życia?

użytkownik
aneta

Witam u mojej mamy wyryto guzek na prawym plucu za tydzień idzie do szpitala a nsdmienie ze czesto chorowala na zapalenia pluc i ma astmę i rozedmę pluc cz musi to byc rak

Twoja odpowiedź