Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podskórny guzek w okolicy łechtaczki


Gość patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja

Witam. mam 21 lat. Od niedawna biore tabletki antykoncepcyjne ale ostatnio z powodu zapalenia gardla brałam antybiotyki.Teraz używam jedynie Inchalatorów na alergie i dalej stosuje antykoncepcje. Jednakże w przeciagu ostatnich 5 dni zauwazyłam u siebie na wargach sromowych 2 niewielkie podskorne guzki. Moge przesuwac je palcami i nie bola. jednakze troche swedza.Myje sie zawsze 2 razy dziennie wiec nie wiem skad i dlaczego sie u mnie te guzki wziely.Byłabym wdzieczna za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Myślę, że raczej na wardze sromowej to jakaś torbielka wytworzona z gruczołów (najczęściej gruczołu Bartoliniego wytwarzającego śluz) występujących w tej okolicy w dużych ilościach. Takie guzki występują niezależnie od przestrzeganej higieny osobistej. Z tym problemem należy zgłosić się do ginekologa, który wyda ostateczną diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .mam 25 lat .od kilku dni wyczuwam w okolicy lechtaczki guzek i jest on calkiem spory a do tego bardo bolesny ,nawet w tedy kiedy siedze.martwie sie bo jest twardy i to miejsce w ktorym sie znajduje jest gorace i zaczerwienione. prosze o odpowiedz .z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat. Dzisiaj zauważyłam w okolicy pochwy (po lewej stronie, trochę wśród włosków) niewielki, twardy guzek. Nie boli, nie przeszkadza przy siadaniu, czy chodzeniu. Ogólnie jest niewyczuwalny w ciągu dnia. Czuję go tylko wtedy, kiedy dotykam palcem. Martwię się, ponieważ nie wiem co to jest. Powinnam powiedzieć o tym mamie? Trochę się wstydzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni przyjmuję antybiotyki przeciw stanu zapalnemu(byc może dróg moczowych, jeszcze to nie zostało okreslone przez lekarza) było wywolane bolesnym oddawaniem moczu. Dzis tez pojawił się stwardnienie w okolicach wejscia do pochwy, wkladajac palec do wewnatrz tez jest wyczuwalne. Troche boli, czuje to również jak siedze czy poruszam się. Prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam guzek pod wargą sromową jest on twardy niebolesny i tak *przyklejony* do kości miednicy nie jest ruchomy kiedy go dotykam to wyczuwam jeszcze taką małą żyłkę skierowaną w stronę biodra . Dodam że mając 6 lat leżałam w szpitalu ponieważ podejrzewali że mam raka kości biodrowej , teraz mam 17 lat . Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałam guzek mały ale myslalam ze to sie da wydusic ale stego zrobilo sie strasznie duze i bolace okolo 3 cm wstydze sie isc do lekarza bo to w miejcu intywnym i nie wiem do jakiego sie udac prosze co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polek1983

Witaj w sumie to nie moja broszka ale po sobie powiem bo tez mam mały problemik ze swoim małym kolegą.Trochę poczytałem w kategorii która mnie dotyczyła,tu jakoś przypadkiem wbiłem i po przeczytaniu wielu wypowiedzi mogę śmiało powiedzieć ze zarówno Ja jak i Wy osoby mające problem, może problem to zbyt ostro napisane bo częściej jest to porostu coś błahego z narządami płciowymi sami zapodajemy sobie wszelkiego rodzaju paranoje typu:bo jak ja o tym powiem,co powiedzą ludzie bądź młodsze z was nie mające jeszcze 18 lat mówi jak ja to powiem mamie tu moje zapytanie jeżeli nie rodzicowi a w szczególności mamie to komu bo dla mnie osobiście mama jest najlepszym doradca i może akurat kiedyś tez z czymś takim się spotkała i akurat pomorze w końcu jest tez kobietą.Może akurat da się jakoś bezoperacyjne sobie z tym poradzić, jakaś staropolska metoda typu okłady ziołowe itp.Oczywiście to jest tylko moje zdanie ale niestety teraz duża cześć lekarzy na schorzenia które można leczyć naturalnie bądź same by przeszły po jakimś czasie piszą odrazy jakieś leki a nawet antybiotyki i to nie dlatego ze tego leczenie wymaga tylko maja podpisane umowy z firmami farmaceutycznymi i robią na nas kasę( Nie mowie tu o wszystkich lekarzach oczywiście). Moje zdanie jest tego typu najpierw naturalne leczenie w ostateczności leki(chemia) .Rozmawiajcie z mama póki jeszcze ja macie bo 2 takiej osoby już nie znajdziecie. Nie to żebym był jakimś maminsynkiem(29 lat) kiedyś uważałem to za wadę jakiś kompleks ale z czasem człowiek dorasta zresztą nigdy nie bylem jakimś typem maczo raczej przeciwnie bardziej wrażliwy z czego się wstydziłem bo teraz cool jest twardziel .Staram się być porostu normalnym człowiekiem chociaż ciężko jest z tym w teraźniejszych czasach. Dobra bo widzę ze jeszcze trochę i cala biografie napisze ale wracając do tematu,chodzi mi o to że tak w zasadzie nie ma się czym w tych przypadkach wstydzić bądź bać. Lekarz tez jest człowiekiem i zapewniam ze przed wami w tym dni co pójdziecie z podobnymi problemami kilkanaście osób było,myślę ze on nie odbiera tego tak emocjonalnie jestem nawet tego pewien dla niego to jest porostu zwykły dzień w pracy a to ze dbacie o swoje ciało aby było zdrowe to należało by nawet propagować bo jeszcze w Polsce nie jest z tym najlepiej. Nic to chyba tyle jeżeli to co napisałem jest nie potrzebne to proszę osunąć i przepraszam za zaśmiecanie. Więcej wiary w siebie a będzie dobrze. Dobrze ze jest tu słownik jak się pisze bo po napisani strasznie czerwono mi się tu zrobiło :) . nic dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się u mnie guzek po lewej stronie łechtaczki, najczęściej po współżyciu, pomaga mi wowczas obfite zlanie guzka woda utlenioną, zwykle już do kilku godzin później guzek całkowicie znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 15 lat i na środku łechtaczki zrobiła mi się jakaś kulka która trochę swędzi i boli.

Jak dotykam to trochę też boli i swędzi i po zaobserwowaniu tego dokładnie ma obok taką żółtą plamkę. 

Wstydzę się powiedzieć mamie i iść do ginekologa nawet dziecięcego i czy może ktoś wie co to, czy jest poważne żeby iść do lekarza i czy da radę jakimiś sposobami domowymi (aby uniknąć krępującej rozmowy z mamą) 

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×