Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Emilia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 13 lat i 2 miesiące temu wykryto u mnie przepukline pachwinową. za 5 dzi ide na operacje. Jest to dla mnie trudne ponieważ jestem tancerką (taniec nowoczesny) i w marcu ma ważny turniej. Zastanawiam się ile po operacji nie będe mogła tańczyć i czy kiedykolwiek moge wrucić do tańca. Chciałabym jak najszybciej, oczywiście na treningach wzmacniamy mięśnie brzucha czy przezto przepuklina może się nawrócić? Czy zalecane jest wstawienie siatki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś osobą bardzo młodą. U tak młodych osób raczej siatek nie wszczepia się (jest to materiał syntetyczny, nie zawsze dobrze tolerowany przez organizm). Myślę, że po misiącu od zabiegu delikatne ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha (nie obciążające), a po 3 miesiącach w pełni możesz ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 38 lat. 16-steg czerwca miałem zabieg lataroskopowy na przepukline pachwinową. Po jakim czasie mogę wykonywać ćwiczenia na mięsnie brzucha.Czego nie mogę robić , co może spowodować nawrót przepukliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pół roku temu miałem operacje przepukliny pachwinowej i chciałbym rozpoczynać treningi siłowe, ale nie jestem pewien czy powstanie nawrót przepukliny??? Może powinienem stosować pas sportowy przeciw przepuklinie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli była wstawiana ULTRA siatka, to do sportu można wrócić po miesiącu, natomiast do siłowych po 3 miesiącach, a do jakiś sztuk walki po pół roku.Brzuch najlepiej robić przed powrotem na siłownie, jak mocny brzuch, to mniejsze ryzyko odnowy.Proponuje, od lekkich, na prawdę lekkich ćwiczeń brzucha: brzuszki plus skręty tułowia, można je robić w seriach, jeżeli wiemy że nie damy już rady, odpuścić i nie przeciążać brzucha.Ćwiczenia jak pompki, wspięcia na palcach, rower, biegi także po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przepuklina udowa ma wpływ na zajście w ciąże .Starm sie o dziecko od lat i nic , a wszystkie badania mam ok.mój maż równiez wszystkie badania mielismy robione , a teraz miałam operacje na przepukline , może on abyć przyczzyną .dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piątek miałam operację na przepuklinę pachwinową pomimo mojego młodego wieku (16 lat) miałam wszczepianą siateczkę, Zabieg trwał 45 min, wiem ponieważ byłam przytomna jedynie miałam znieczulenie zewnątrz oponowe, czyli od pasa w dół , prawda dali mi tzw. głupiego jasia, ale zasnęłam dopiero po operacji. Teraz mogę powiedzieć jak czują się ludzie sparaliżowani od pasa w dół, naprawdę nie przyjemne. Nie ma się co bać, może i jest nie przyjemne potem przez pewien czas boli, ale później nie będzie problemów bo im ciało młodsze tym szybciej się goi*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×