Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste bóle żołądka - wynik gastroskopii - przekrwiona dwunastnica


Gość Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiły się u mnie mocniejsze niż zazwyczaj bóle i dużo wyżej(pod mostkiem). Poszedłem do lekarza - gastroskopia pokazała tylko przekrwioną dwunastnicę i małe wzerki w dnie żołądka... Lekarz przepisał lek, ale moim zdaniem przedłużenie leczenia lekiem od internisty nie jest najlepszy rozwiązaniem, zastanawiam się czy może powinienem stosować jakąś dietę, a może przekrwiona dwunastnica to wierzchołek góry lodowej? Dodatkowo miewam często bóle *brzucha* , najczęściej połączone z biegunkami- może 2 schorzenia w jakiś sposób się ze sobą skumulowały? nie mogę już od lat pić mocnego alkoholu bo po nim wymiotuję. Spożycie mięsa ograniczyłem głównie do kurczaka, bo po prostu boję się jeść innego. Ostatnie dolegliwości wydają mi się inne niż te które miewam od lat, martwią mnie zwłaszcza osłabienia i nudności(ale nie wymiotuję). Co może mi obecnie dolegać i co w ogóle? Gastroskopia wykluczyła bakterie Hp i wrzody.... POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka to jakby pierwszy etap choroby wrzodowej, który przejawia się takimi samymi dolegliwościami jak przy wrzodach żołądka lub dwunastnicy. Okresowa biegunka dość często skorelowana jest z ostrym zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodami. sluzowejNależy dobrać odpowiednie leki, najlepiej z grupy inhibitorów pompy protonowej w odpowiedniej dawce i odpowiedniej sile działania (nie każdy lek z tej grupy u pewnych pacjentów jest skuteczny). Oczywiście ważna jest też dieta taka jaką stosuje się w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach brania Controlocu (z grupy inhibitorów pompy protonowej) poszedłem do pewnego profesora, który zalecił mi odstawienie go i przepisał Enterol (chyba probiotyk). Nadal jest źle. Cały czas mam temperaturę koło 37,1. jestem zdekoncentrowany większość dnia a najgorsze są stany gdy jest mi źle i słabo(jakbym miał zaraz zemdleć lub zwymiotować). Oczywiście cały czas pracuję, uczę się. Jem w zasadzie juz tylko kasze i gotowanego kurczaka. Czasem banany. Schudłem chyba kolejny kilogram, od lipca kiedy się to zaczęło będzie koło 3. Czy musi to tyle trwać? Czy moze powinienem zacząć obawiać się nowotworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to nie porada, ale uwaga

Profesor Miał rację. Blokery pompy protonowej przy dłuższym stosowaniu wg mnie mogą *odbierać siłę* mięśniom (również gładkim), prowadzić do andropauzy, zmniejszać ilość płynu maziowego w stawach i prowadzić do ich zwyrodnienia. Jest nawet taki termin medyczny jak *omeprazole arthritis*. A na Twoje dolegliwości... hm... ISPAGUL? - jest bez recepty. Ale wcześniej przeczytal ulotkę lub skonsultuj z .... A w kwestii potencjalnego nowotworu, to odwiedź lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 miesięcy biorę polprazol. Przepisał mi go lekarz w szpitalu gdy stwierdził że mam nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Myślałam że wszystko będzie dobrze ale teraz jednocześnie odczuwam bóle brzucha i żołądka które się nasiliły. Niewiem czym to jest spowodowane. Jeśli chodzi o dietę to wogóle nie jem mięsa, potraw smażonych, tłustych i pikantnych. Co mam zrobić? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pare dni temu tez miałam gastoskopie i kolono. wykazało mi nadzrekowe zapalenie blony zołądka .dostałam leki * Controloc i Tribux. zobaczymy jak po nich bedzie ? :( ja schudłam i słabo mi sie robi to tez przez to robiłam te badania ale doktor mi tez oficjalnie nie powiedział ze przez ta nadzerke mam takie dolegliwosci! czy to bedzie to?? juz mam tego dosc niemoge nawet pochodzic po sklepach , bo zaraz mi sie słabo robi prawie do omdlenia . napiszcie cos plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwiakociewicz@wp.pl

od lat borykam sie z takimi dolegliwosciami jak zgaga,wzdecia,bole w mostku,czasem nawet stan podgoraczkowy,bole krzyzowe i tzw ciagniecie goraca od ud do kolan...bralam tylko helicyd 20mg,czasem pom agalo a czasem nie:(mialam robiona gastroskopie po ktorej lekarz chial mi wyciac 1/3 zoladka swierdzajac ze mam wrzody na dwunastnicy! nie poddalam sie operacji,wykluczono rownierz helicobactera:(i tak sie mecze juz 15 lat! jeden dzien boli jeden nie i tak w kolko:(czesto mi sie odbija,burczy w brzuchu,czasem zarza sie ze podczas bolu oblewa mnie zimny pot...i niewiem juz co robic.jeden lekarz mowi tak a inny co innego,ze nic mi nie jest ze to na tle nerwowym...heh coz mam robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 24 lata od 3 lat mam boleści żołądka. Moja dieta jest lekkostrawna(nie jem smażonych, tłustych...) mimo to po jedzeniu albo i w środku nocy dostaje silinego ataku bólu. Nic nie pomaga contoloc, gviscon..nic. Wtedy mam czasem cały dzień lub noc z głowy. Miałam podstawowe badania krwi kóte wykazały jakiś podwyższony stan zapalny, helicobacter nie wykryto. Czekam, za 4 miesiące mam gastroskopie. ..:( tylko co ja mam robić z bólem którym już nie potrafie sobie radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 29 lat miałem gastroskopie która wykazała ostre nadżerkowe zapalenie dwunastnicy mam kujace ostre bole w dolku i z prawej strony tracę na wadze jestem o wiele słabszy szybciej się denerwuje i wiele innych objaw po rozmowie z lekarzem usłyszałem że do nowotworu już krótką droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z opisanych na tej stronie internetowej o dolegliwościach żołądkowo-jelitowych osób chorych. Postanowiłem podzielić się uwagami i pomocną informacją z innymi chorymi cierpiącymi na powyższe dolegliwości. Bardzo dobrym, żeby nie powiedzieć cudownym naturalnym lekarstwem nie tylko na schorzenia żołądkowo-jelitowe, jest tzw. olej lniany - Budwigowy odkryty i odpowiednio przystosowany przez niemiecką doktor Budwig, który posiada szerokie, lecznicze i osłonowe właściwości na organizm człowieka także żołądek oraz skutecznie zapobiega, a nawet leczy choroby nowotworowe. Jest niezwykle pomocnym lekarstwem - dostępny w każdym sklepie zielarskim wraz z obszerną ulotką informacyjną w cenie ok. 20 - 28 zł za butelkę 0,5 l. Olej zaleca się stosować kilka razy dziennie w sposób wyjaśniony w załączonej ulotce. Przechowuje się go w ciemnej butelce z dala od światła w lodówce przestrzegając terminu przydatności. Oprócz oleju jest również wskazane picie przegotowanych (5 min.) naparów z siemia lnianego w postaci nasion lub zmielonego. Zmielone nasiona można spożywać również na sucho łyżeczkę od herbaty. Siemie lniane działa osłonowo, odkażająco, gojąc nadżerki i rany, oraz również przeciw nowotworowo. Wymienione lekarstwa, które udostępniła nam natura są skuteczne podczas systematycznego leczenia i tanie co znacznie ułatwia dostępność. Podczas stosowania długotrwałej kuracji wskazane jest kontrolowanie poziomu cholesterolu we krwi przez wykonanie morfologii krwi. Z uwagi na stężenie niektórych składników zawartych w nasionach lnu, które mogą w określonych przypadkach powodować podwyższenie niekorzystnego cholesterolu LDL. Myślę, że swoimi wskazówkami pomogłem wielu cierpiącym ludziom, a może nawet przedłużyłem życie. Życzę zdrowia i pogody ducha! Piotr ze Słupska. CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×