Operacja kręgosłupa

użytkownik
Renata

Witam, czy przepukliny jąder międzykręgowych w całości kręgosłupa szyjnego, obrzęk szpiku kostnego w pewnych częściach tegoż kręgosłupa, spyndoza bezwzględna, zniesienie lordozy oraz jakieś wybrzuszenia w rdzeniu kręgowym są wskazaniem do operacji? Jakie mogą być skutki nie poddania się jej, a jakie przeprowadzenie operacji? Czy to trudna operacja?

Reklama
użytkownik
stapler

Sama przepuklina jąder miażdzystych kręgosłupa jest już wskazaniem do leczenia operacyjnego. Oczywiście rozpoznnie musi być skorelowane z objawami. Jednak decyzję o operacji podejmuje neurochirurg po zbadaniu pacjenta i analizie badań dodatkowych. Jeśli nie podda się leczeniu operacyjnemu skutki mogą być czasami tragiczne (włącznie z paraliżem). Zabieg oczywiście jest obarczony powikłaniami i oczywiście należy do tych poważniejszych. Zawsze jest ryzyko, że w czasie zabiegu może dojść do uszkodzenia nerwów wychodzących i wchodzących do kręgosłupa. Dlatego ryzyko musi być skorelowane z późniejszymi efektami jakie będzie można uzyskać.

użytkownik
Renata

Czy ktoś może polecić mi dobrego, zaufanego neurochirurga z zapleczem szpitalnym?

użytkownik
Renata

Witam Cię.
Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego. Wykonana była ok. 4 lat temu w moim mieście Szczecinie przez wspaniałego neurochirurga w klinice.
Jestem bardzo zadowolona ponieważ już dzisiaj zapewne siedziałabym na wózku - miałam już lekki paraliż rąk i nóg.
Teraz oczywiście kręgosłup boli czasami mniej a czasami bardziej, jednak nie powinnam dźwigać, a robię to (papiery firmowe i komputer), ćwiczę na siłowni (umiarkowanie na kręgosłup szyjny), śpię na odpowiedniej poduszce, no i czasami potrezbuję masażu w okolicy szyjnej i piersiowej kręgosłupa.

Po operacji należy poddać się odpowiedniej rehabilitacji.
Nie poddaję się i na razie nie muszę poddawać się reoperacji :)

Nazwisko lekarza, którego mogę Ci z ręką na sercu polecić to dr Sagan z SPSK Nr 1 w Szczecinie. Nie wiem czy to dla Ciebie nie za daleko.
Przyjmuje również prywatnie. Wspaniały człowiek i lekarz :)

Życzę Ci wszystkiego najlepszego, duuużo zdrówka.
Renata :)

użytkownik
Renata

Dziękuję imienniczko :-) za namiary. Faktycznie Szczecin od Warszawy leży dość daleko, ale kto wie...Zbieram informację, a kiedy się poddam operacji? Zobaczymy...Słyszałam wiele dobrego o lekarzach ze szpitala na Szaserów w Warszawie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym szpitalem? Będę wdzięczna za każdą informację:-)
Wklejam mój wynik MR, może wypowie się na jego temat lekarz?
W badaniu MR...w sekwencji SE w obrazach T1 oraz w sekwencji FSE w obrazach T2 uwidoczniono:
- zniesienie fizjologicznej lordozy z zaznaczeniem patologicznej kyfozy od C2-C3 do C6-C7*
- zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa w postaci osteofitycznych zaostrzeń krawędzi trzonów*
- nieprawidłowy sygnał podwyższony w obrazach T2 zal. i obniżony w obrazach T1 środkowej i tylnej części trzonów sąsiadujących z krążkiem międzykręgowym C4-C5 wskazujący na obrzęk szpiku, jak w zwyrodnieniu typu Modic I*
- zwyrodnienie krążków międzykręgowych od C2-C3 do C6-C7 wyrażone obniżeniem ich sygnału w obrazach T2 zal. oraz na poz. C4-C5 i C5-C6 wyraźnym obniżeniem wysokości krążków*
na poz. C4-C5 i C5-C6 stenozę bezwzględną światła kanału kręgowego wtórną do nieprawidłowej krzywizny kręgosłupa oraz dokanałowych, centralnych, szerokopodstawnych przepuklin krążków m-k, całkowicie wyczerpujących rezerwę płynową wokół rdzenia kręgowego i modelujących jego brzuszną powierzchnię, na poz. C4-C5 symetrycznie, na poz. C5-C6 zbaczając na stronę prawą, wyrażniej spłycającej prawy zachyłek boczny kanału kręgowego i w większym stopniu modelującej rdzeń kręgowy po stronie prawej*
- na poz. C3-C4 i C6-C7 dokanałowe wypukliny krążków międzykręgowych modelujące worek oponowy z wyraźnym ograniczeniem rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego, bez cech jego ucisku*
- wtórne do zmian zwyrodnieniowych obustronne zwężenie otworów międzykręgowych C4-C5 i C5-C6 oraz mniejsze na poz. C3-C4*
- rdzeń kręgowy o zachowanym prawidłowym sygnale*
- dość ostry kąt czaszkowo-kręgosłupowy wynoszący ok. 130 stopni, przy przyjętejnormie od 150 do 180 stopni*
- migdałki móżdżku nieznacznie schodzą poniżej poziomu płaszczyzny otworu wielkiego nieco więcej po stronie lewej, tj. ok. 4,9 mm.
Ufff!
Ale się naczytacie:-)
Czy ktoś wie coś o tym, czy mój stan jest jakiś bardzo poważny, czy jeszcze mam czas...:-(

użytkownik
iga

Moj maz ma przepukline odcinka ledzwiowego{l4,l5}.ma 35lat i kregoslup 70latka{slowa neurochirurga}.dr.laskowski ze szczecina kieruje go na operacjie.i moje pytania*1]czy ktos slyszal o dr. laskowskim?2}maz jest po zabiegach od 2miesiecy kregoslup mu nie dokucza,wiem ze to samo nie zniknie ale zastanawiam sie czy nie jest to rozwiazaniem co jakis czas poddawac sie skutecznym zabiegom i odwlekac operacje.co moze sie stac jesli niepodda sie tej operacji.sami niewiemy co robic,przeciez operacja kregoslupa to bardzo powrzna sprawa.maz bardzo sie boi ze jesli cos pojdzie nietak czeka go wozek inwalidzki sama niewiem co mu doradzic.pozdrawiam

użytkownik
leśnik

Witam i proszę o odzew mam przepuklinę jadra miażdżystego kręgosłupa w odcinku lędźwiowym masywna podwięzadłowa L4/L5 cechy zwyrodnienia na pox L3/L4 po konsultacji zaproponowano mi zabieg operacyjny z wstawieniem implantu *mobi disc* w klinice szpitala im Wiktora Degi w Poznaniu. (Napisałem mobi disc bo tak się nazywa fachowo a po naszemu chodzi o inteligentne dyski). Chodziło by o wstawienie tego implantu na poziomie L4/L5 proszę jeśli ktoś miał taki implant wstawiony lub słyszał o osobach które przeszły tego typu operację proszę o odzew, z góry serdeczne dzięki. Nie muszę mówic, że mam ogromny dylemat co robic bo boli raz mocniej raz lżej ale w tej chwili chodzę i pracuję a co po operacji... Jaki długi czas powrotu do pełnej sprawności i pracy od lekarza słyszałem, że miesiąc ale każdy organizm inaczej się regeneruje więc chciałbym pozna od Państwa z pierwszej ręki ile u was trwał powrót do pełni sprawności, jak szybko po operacji mogliście chodzi i wykonywac pierwsze drobne czynności... pozdrawiam.

użytkownik
halina

Miałam operacje kręgosłupa odcinek( L4-L5 przepuklina) ale nie miałam wstawianego implantu , jeśli chodzi o wstawanie i chodzenie to już na drugi dzień po operacji , reszta podstawowych funkcji które wykonujemy na co dzień to pomalutku z dnia na dzień coraz lepiej ale na pewno nie miesiąc. W pierwszych miesiącach są największe kłopoty z siedzeniem, schylaniem ,ubieraniem i wiele takich innych prostych dla zdrowego po operacji sprawia kłopot i ból. Mój lekarz twierdzi że po czterech miesiącach będzie lepiej. Nerwy długo pamiętają ucisk i wolno się regenerują.Ale wiem jedno to nie to co było przed operacją półtora roku bólu i mordęgi ,po operacji inne życie choć też boli ale mniej i da się wytrzymać, a po operacji jestem dwa miesiące.

użytkownik
ewelina

Witam
Osobiście nie mam kłopotów z kręgosłupem,ale moja ciocia ma poważne problemy z szyjnym w odcinkach C5,C6 i C7.
Wiele razy namawiałam ją do operacji,ale ona boi się powikłań i tej całej szopki. Boję się o nią,ponieważ w wieku 47 lat nie można liczyć na długi czas do zastanowień,bo jej stan się pogarsza,ma mocną migrenę,zawroty głowy i drętwienie kończyn.
Odwiedzam tę strone po raz pierwszy i bardzo proszę o jakieś porady co do neurochirurgów,najlepiej w woj.mazowieckim-numery telefonów,podobe opowieści i przebieg rehabilitacji po zabiegu
Czekam na odpowiedż

użytkownik
Bogdan

Witam
Pochodzę z Podlasia, rok temu przeszedłem operację na poziomie L-S związaną z usunięciem dysku i wszczepieniem stabilizatora międzykręgowego.Powrót do pełnej sprawności zajmuje ok. 6 miesięcy.Od pół roku pracuję zawodowo,i wszystko jest ok.,pracuję jako pielęgniarz a zabieg był wykonany w Klinice Neurochirurgii w Białymstoku.I jeszcze jedno żaden lekarz nie da gwarancji na chodzenie,więc decyzja jest trudna.Pozdrawiam.

użytkownik
Boszka

Slyszalam ze DR*Laskowski jest bardzo dobrym lekarzem chociarz mnie operowal inny,a szkoda!

użytkownik
Pisał Jacek 722302464

Mam uszkodzenie c2 c3 c4 + rdzeń. Od wypadku minęło 1,5 roku. prawą nogą ruszam 97% lewą nogą w 83 % Ogólnie jestem rozmowny. Pije piwo pale marichuane co bardzo mnie rozluźnia. Po paleniu bardziej mogę napinać mięśnie pleców i unosić miednice. Ręce niezbyt mam sprawne.

użytkownik
Martyna

Witam wszystkich. Mam 17 lat i trzy tygodnie temu byłam zmuszona podjąć ryzyko operacji kręgosłupa(dwie duże przepuchliny) ponieważ ból był nie do wytrzymania i do omdleń włącznie.Lekarze utwierdzali że nie ma innej możliwości leczenia.Teraz wiem że to wynik dźwigania na praktyce w masarni potwierdził to lekarz.Chciałabym się dowiedzieć czy należy mi się jakiekolwiek odszkodowanie. Jeśli ktoś się orientuje prosze o porade.

użytkownik
Ptak

Witam
Byłem operowany przez dr Laskowskiego w październiku ubiegłego roku. Jak najbardziej polecam!!! Miałem usunięty dysk l5/s1 i teraz jest rewelacyjnie. Praktycznie żadnych dolegliwości ale to żadnych. Przed operacją - szkoda gadać, aż boję się wspominać.
Widziałem też innych pacjentów dr laskowskiego i nie mogłem wyjść z podziwu co on z nimi zrobił. Ten człowiek daje ludziom drugie życie - najważniejsze normalne.
Ale oczywiście jest top moja opinia. Mogę jeszcze dodać, że ten sam lekarz operował moją mamę też na kręgosłup 10 lat temu i nic, żadnych powikłań - normalnie funkcjonuje (jeżeli chodzi o kręgosłup).

użytkownik
Aneta

Jestem po operacji kręgosłupa na odcinku lędźwiowego i uważam, że zgoda na olperację była najlepszym, co moglam zrobić w życiu. po 9 miesiącach bólu to bło jesyne wyjście a już na drugi dzień stałam na wlasnych nogach a ze szpitala wyszlam na 3 dobę. Jeszcze trudno mi określić, co się będzie dalej dzialo ale nie sądzę, że będzei gorzej, niż przed operacją.