Operacja kręgosłupa

użytkownik
Joanna

Witam,5 lipca miałam operację na odcinku L5-S1.PO operacji przez jakiś czas było dobrze,wcześniej było drętwienie i mrowienie całej lewej nogi razem z zaburzeniami czucia,jestem kilka miesięcy po operacji,i zaczęłam się niepokoić.Otóż od około 3-4 tygodni,pojawiły się znów silne mrowienia ale tym razem obu nóg,a do tego rąk.Mam jeszcze jedną przepuklinę na poziomi T11-L1.Dodam że codziennie biorę witaminy i magnez więc to raczej nie z niedoborów.W ostatnich dniach ból okolicy krzyża z promieniowaniem do prawego tym razem biodra i pośladka był nie do zniesienia,Zaldiar nie pomagał,aktualnie biorę serię zastrzyków ale też póki co niewielkie są efekty.Nie wiem co mnie czeka dalej,nie jestem w stanie długo ani siedzieć ani stać.W poniedziałek zaczynam rehbilitację,później 29 października mam konsultację u neurochirurga a 15 listopada jadę do szpitala uzdrowiskowego do Gołdapi na miesiąc.Jednak najbardziej niepokoi mnie ten silny ból który się zaczął pojawiać i mrowienie nóg.Dodam że czucia w nogach do końca jeszcze nie odzyskałam,czucie na skórze od połowy łydki do stopy jest słabe...Może ktoś mógłby mi coś doradzić?Może z czymś takim się spotkaliście i orientujecie się w tej kwestii?Mój nr gg 4371784

Reklama
użytkownik
Jola

Witam wszystkich. Żaneto ja jestem po operacji 13 dni. Wcale nie czuję się lepiej, Miałam wpadnięty dysk na poziomie L4/L5. Była to masywna centralna przepuklina, miałam nacinany kręgosłup z obu stron. Jestem trochę przerażona bo ciągle utrzymuje mi się silny ból w lewej nodze z drętwieniem palców. Na razie próbuję nie panikować , ale bez tabletek przeciwbólowych i mylostanu trudno mi funkcjonować. Lekarz mówi, że na razie to normalne, mam nadzieję, ze ma racje.

użytkownik
Iwona

Witam wszystkich.Z wielką uwagą odczytalam wszystkie tresci wypowiedzi jakie przytaczacie na tym forum.Mam podobny problem a kręgosłup wysiadl dwadziescia lat temu.Na przestrzeni tych lat przeszlam cztery operacje z powodu przepukliny,ktora uciskala na nieszczesne nerwy....choroba nawrotowa.Za kazdym razem szybko powracałam do zdrowia.W tym miesiącu przeszlam kolejna operacje z tego samego powodu.Na dzien dzisiejszy jestem zaniepokojona objawami ,ktore nadal towarzysza....bol prawej nogi,dretwienie.Oby czas pokazal swoje.Dla zaineresowanych chce nadmienic ,ze sama operacja nie jest straszna a kazdy przechodzi to inaczej.Jesli nie masz wyjscia..nie czekaj...przepuklina sama nie zginie a operacja jest koniecznoscia i ostatecznoscia.

użytkownik
magda

Ja też jestem na tramalu 200 ketonalu i jeszcze wielu specyfikach nie moge wstać ból pleców nóg MRI-3 przepukliny nieoperacyjne co robić

użytkownik
Ewa

Dzień Dobry wszystkim!Dzisiaj mija trzeci tydzień od operacji,jak na razie nie jest tak źle,ale dobrze też nie.MAm ból i drętwienie nóg oraz co jakiś czas palca u nogi.Przed operacją bolała mnie tylko lewa noga(przepulina jadra miażdżystego uciskająca nerw) teraz obie,poza tym drętwieją mi pośladki jak troszkę dłużej pochodzę.Byłam u neurologa ,ale powiedział,że jest o.k.,i dał jakieś prochy znowu.Niepokoją mnie informacje ,które tu przeczytałam,że ta choroba nawraca.Ktoś może wie,jakie mogą powikłania pooperacyjne?Boję się,że coś jest nie tak,a chciałabym wrócić za jakiś czas do pracy.Zyczę zdrowia wszystkim!

użytkownik
aga

Oczekuje pomocy , jestem po operacji l5s1 i mam wstawione implanty poradzcie mi kiedy do pracy po takiej operacji w sumie nic mnie nie boli zostal tylko brak czucia w lewej nodze i czuje sie z tym zle .

użytkownik
aneta

Ewuni bardzo dziękuje ci za odpisanie jestem zdecydowana na operację ponieważ wzięlam 30 zastrzyków i po ich odstawieniu ból wraca.Napiszę do ciebie po operacji decyduję się na nią dlatego że chcę urodzić 2 dziecko a z taką przepukliną i bólem nie ma szans.

użytkownik
anja

Co robic jak nie wraca czucie w nodze po operacji? juz minely 3 miesiace bralam zastrzyki nivalin nie pomogly , nie mam czucia w lewej nodze i okolicach intymnych moze ktos tez tak ma?

użytkownik
Sławek

Cześć Marika dr.OCH jest O.K miałem operację 2 tygodnie temu,przed operacją bolało okropnie ,spałem godzinę dwie na dobę,strasznie bałem się operacji ale po rozmowie z dr.OCHEM wszystkie wątpliwości opuściły mnie to wspaniały człowiek ,bardzo konkretny naprawdę warto.

użytkownik
Marika

Dziękuję Sławku o informację o dr Ochu. Miałam operację dokładnie Trzy tygodnie temu i zabieg przeprowadzał właśnie dr Och. Mam o nim również bardzo dobre zdanie, chociaż bardzo boli mnie lewa noga, biodra i drętwieją mi palce u lewej nogi. Podobno potrzeba trochę czasu na regenerację nerwów i czeka mnie jeszcze rehabilitacja. Wiem jednak, że nie ma co zbyt spieszyć się z rehabilitacją bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Życzę Ci zdrowia i mam nadzieję, że napiszesz czasem jak się czujesz. Operował nas ten sam lekarz, w prawie tym samym czasie i jestem ciekawa jak Ci idzie z powrotem do zdrowia.

użytkownik
Artur

Witam Wszystkich Wszyscy mamy taki sam problem Kręgosłup mnie dolegliwości zaczeły się w 2007 roku i tez broniłem się *rękami i nogami* przed operacją.Juz po MR w 2007 zostałem skierowany na operacje.Wybrałem wszystkie możliwe zastrzyki,tabletki itp.itd.Rehabilitacje(wydałem dużo pieniążków), ale pomogły, szkoda tylko, że na jakiś czas...chociaż cwiczyłem chodziłem regularnie na basen, każdy następny atak bólu był o zwiększonej sile...(na czworaka do toalety)Tak, że pogotowie mnie znosło do karetki, bo nawet po Ketronalu,Tramalu,Morfinie nie pusciło trafiłem do szpitala...naszpikowano mnie tam sterydami i w miare ból ustąpił...nie na długo, bo po dwóch tygodniach trafiłem już na wózku do drugiego szpitala właśnie w Sosnowcu(górniczy) tam na Tramalu nie pomagało i Morfina+plastry morfinowe również nic...ból nogi nie do wytrzymania!!!Chociaż miałem robiony MR dwa tyg.temu zrobiono mi ponownie MR i następnego dnia na operacje L5/S1 bałem się okropnie, chociaż morfina zrobiła swoje i wyladowałem na stole operacyjnym.Jestem juz miesiąc po operacji i jest ogromna poprawa.Palce i stope u prawej nogi mam dalej zmrowiałe i ciągnie mnie noga, ale to nie taki ból jak był przed operacją.Chodze prywatnie na rehabilitacje i myśle, ze bedzie poprawa.Polecam dr.Miecznikowskiego-rewelacja!!!(a przerobiłem lekarzy, ze..nawet ordynatora z Piekar, który mnie potratkował na wizycie prywatnej-tragicznie! ) Zyczę Wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.Oczywiście służe wszelkimi poradami :)
Artur 32 lata.

użytkownik
mati23

To opis badania rezonansu magnetycznego. ja sie na tym nie znam. jeśli ktoś wie niech napisze o co chodzi...
Lordoza zniesiona. Masywne centralno-lewostronne wypchnięcie jądra miażdżystego krążka m/kręgowego L5-S1 oraz centralneL4-5. Zmiany te wywołują ucisk i deformacje worka oponowego jak również zwężają zachyłki korzeniowe z uciskiem korzeni rdzeniowych po str. lewej na poziomie L5-S1 oraz obustronnie L4-5. Wys. kręgów zachowana.

użytkownik
Jola

Mati !!! Nie radzę Ci szukać w internecie fachowych porad dotyczących Twego badania RMI. Najlepiej jak zapiszesz się na wizytę u dobrego neurochirurga. On Ci wszystko dokładnie wytłumaczy i odpowie na Twoje pytania. Masz przepuklinę, ale czy jest ona operacyjna, odpowie Ci tylko lekarz.!!!

użytkownik
mati23

Wizyte u neurochirurga mam dopiero za tydzień. na dzień dzisiejszy wiem ze operacja jest konieczna.... boje sie!!! jakie pytania powinienem zadac lekarzowi co powinienem sie dowiedziec?? czy ból kręgosłupa lędźwiowego moze powodowac np. ból karku i okolic łopatek? pomóżcie! nie daje juz rady...

użytkownik
Joanna

Witajcie. Ja wczoraj miałam wizytę u neurochirurga, podejrzewa u mnie nawrót przepukliny i dostałam skierowanie do szpitala... Jetem załamana. Najprawdopdobniej czeka mnie powtórka z rozrywki czyli jeszcze jedna operacja...