Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liczne torbiele na tarczycy


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, siedem lat temu miałam problemy z dwoma torbielami na tarczycy- w ciągu ok doby torbiele urosły do wielkości mandarynki. Od razu zgłosiłam się do lekarza który wykonał mi usg i stwierdził: *prawie cały płat prawy zajmuje torbielowato-lita zmiana o wym.34x23x33mm, w pp tuż pod powierzchnią hypo-lita zmiana o wym.12x7mm, na granicy cieśni i pł.lewego torbielowato-lita zmiana o wym.16x8x13mm, w pł.lewym tuż przy ścianie tylnej torbiel o śr.9mm, w cieśni torbielowto-lita zmiana o śr.9mm*. Opróżniono mi torbiele, wynik badania histopatologicznego: *torbiel pp tarczycy-zaaspirowano 16ml płynu przejrzystego, słomkowego, obraz odp. cystis. Torbiel pp zaaspirowano 1,5ml płynu przejrzystego, słomkowego, obraz odp. cystis. Po dwóch m-cach znów szyja mi spuchła. Ponownie miałam opróżniane torbiele, wyniki takie same jak poprzednio. Po trzech m-cach to samo. Usg wykazało: *w dolnym biegunie pp torbiel o wym 19x13mm ze zwapnieniami na obwodzie. Na granicy cieśni pl torbielowato-lita struktura 13x7mm. W dolnym biegunie pl dwie torbiele o śr. 6 i 4mm. Ponownie opróżnienie i wyniki takie same. Po pół roku poszłam na kontrolę, lekarz zrobił mi usg: *w obu płatach liczne płynowo-lite zmiany, największa w pł.prawym o wym. 8x16mm* i powiedział, że jak nic się nie będzie działo to tak to zostawiamy. Od siedmiu lat nie robiłam usg, bo zapomniałam, że to w ogóle mam. Ale teraz się zastanawiam czy nie powinnam tego usunąć operacyjnie, bo żeby mi się te torbieel w raka nie przekształciły. Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam torbiela na szyji od 9 lat teraz na jajniku czuję się jak wrak wszystko mnie boli jestem na tabletkach przeciwbólowych mam 39 lat i pracuję 2 dzieci nie wiem co mam robić lekarze potrzebują czasu mam kurację chormonalną i wierzę że ię zmieni - optymistka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×