Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Owalne ognisko hypoechotoniczne w piersi, fibroadenoma?


Gość wiola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ostatnio mialam robione usg i dokladnie lekarz sam nie powiedzial mi czy to guzki wykryte sa grozne czy nie. Opis badania brzmi mniej wiecej tak. W lewej piersi (14x8)okolobrodawkowe widoczne nieostro odgraniczone, slabo unaczynione hypoechotonicze ognisko, w piersi prawej od otoczki brodawki dobrze odgraniczone owalne ognisko hypoechotoniczne (17x9mm)- fibroadenoma? Pozatym piersi o budowie gruczolowatej, bez zmin ogniskowych litych i torbielowych, czytelnosc okolic zabrodawkowyh dobra, przewody wprowadzajace nieposzerzone, w obu dolach pahwowych nie uwidoczniono echostrukturalnych nieprawidlowosci wezlow chlonnych. Prosze o odpowiedz czy to cos bardzo groznego. Mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Fibroadenoma to gruczolakowłókniak z reguły zmiana łagodna. Trzeba jednak wykonać biopsję zmiany. Więcej na ten temat: http://www.echirurgia.pl/sutek/zmiany_guzkowate_sutka.htm Najlepiej z wynikiem udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry mam pytanie , karmię piersią juz 9 miesięcy ostatnio miałam robione usg i wynik był taki . Pierś z przewaga tkanki gruczołowej. Obustronnie rozsiane zmiany mastopatyczne o niewielkim stopniu nasilenia. W piersi prawej na godz.12 niereguralny obszar hipoechogeniczny wlk. 14 na 9 mm ze zwapnieniami - ognisko zmian dysplastycznych ? tu ?. Dziś miałam robioną biopsje i pani doktor która to robiła stwierdziła że za dobrze to nie wygląda , bardzo mnie wystraszyła.na poczatku było leczenie antybiotykiem. Proszę o odpowidz , mam 35 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat. USG wykazało, że mam w prawej piersi gruczolakowłókniaka 18x11 mm. Urósł od badania, które miałam 3 miesiące temu. Wszędzie czytam, że się to usuwa, robi biopsję...ja dostałam tylko od swojego ginekologa polecenie zrobienia kontrolnego USG za PÓŁ ROKU. Mam czekać, aż to urośnie, albo *zezłośliwieje*...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Kasiu, Koniecznie ale to koniecznie idz sie przebadac do kliniki piersi, zrob usg i porozmawiaj z lekarzem ktory wie cos wiecej na ten temat niz Twoj ginekolog. Ja wlasnie mialam ostatnio robiona biopsje 12 mm i 16 mm guzkow. Czekam na wyniki. :))) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×